INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
– Aktualności


ROK SZKOLNY 2023/2024
Dnia 22 maja 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 22 maja 2024 r. w zerówce obchodziła je Marta Rapke.

Dnia 21 maja 2024 r. • Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
We wtorek 21 maja 2024 r. odbyło się spotkanie integracyjne dla przyszłych zerówkowiczów pt. "Zabawy z balonami". Wydarzenie miało na celu zintegrowanie dzieci i rodziców, a także wprowadzenie najmłodszych w atmosferę przedszkolną poprzez wspólną zabawę.

Dnia 16 maja 2024 r. • Laureatka wojewódzkiego festiwalu piosenki
Laureatka wojewódzkiego festiwalu piosenki
W dniu 16 maja 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance, odbył się XXVII Wojewódzki Festiwal Piosenki dla Przedszkolaków "Czerwonak 2024". Miło nam poinformować, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego brały w nim udział. Adam Olczak po zaśpiewaniu piosenki "Powitamy wiosnę" otrzymał dyplom za udział w tych eliminacjach wokalnych. Lena Śliwinska natomiast po wykonaniu utworu "Laleczka z saskiej porcelany" otrzymała dyplom laureata powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Dnia 9 maja 2024 r. • Instalacje plastyczne w klasie IV i V
Instalacje plastyczne w klasie IV i V
W czwartek 9 maja 2024 r. uczniowie klasy V podczas pracy w grupach tworzyli instalacje plastyczne, wykorzystując do tego materiały z recyklingu. Z kolei klasa IV klasa 4 wykonała strój wiosenny, bazując na różnorodnych materiałach. Prezentujemy efekty prac uczniów.

Dnia 17 maja 2024 r. • Figury geometryczne w zerówce
Figury geometryczne w zerówce
W piątek 17 maja 2024 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia, podczas których dzieci uczyły się rozpoznawać podstawowe figury geometryczne. W trakcie lekcji zerówkowicze nie tylko identyfikowali różne tworzące kształty zbiory punktów na płaszczyźnie, takie jak koła, kwadraty, trójkąty i prostokąty, ale także przeliczali je, wykonywali proste operacje dodawania oraz klasyfikowali je według kształtu i wielkości.

Dnia 16 maja 2024 r. • Wyróżnienie w konkursie plastycznym o księżniczkach, królowych i pierwszych damach
Wyróżnienie w konkursie plastycznym o księżniczkach, królowych i pierwszych damach
W dniu 16 maja 2024 r. Agata Szczypska, uczennica klasy II, odebrała nagrodę w formie wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym "Księżniczki, królowe i pierwsze damy świata". Organizatorem eliminacji była Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance. Serdecznie gratulujemy naszej przedstawicielce!

Dnia 15 maja 2024 r. • Egzamin ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty
W dniach 15–17 maja 2024 r. uczniowie klasy VIII stają przed jednym z najważniejszych wyzwań w swojej dotychczasowej edukacji — egzaminem ósmoklasisty. Jest to czas, który nie tylko sprawdzi ich wiedzę i umiejętności, ale także będzie punktem odniesienia dla ich dotychczasowych osiągnięć. Czynności egzaminacyjne obejmują obszary języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego — w naszym przypadku języka angielskiego.

Dnia 14 maja 2024 r. • Dzień Mamy i Taty w zerówce
Dzień Mamy i Taty w zerówce
We wtorek 14 maja 2024 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej odbyło się urocze przedstawienie zatytułowane "Kwiaty dla mamy i taty", przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas występu z okazji Dnia Mamy i Taty zerówkowicze recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali piosenki, sprawiając radość swoim rodzicom. Po przedstawieniu odbył się poczęstunek, podczas którego dorośli mogli spędzić czas ze swoimi dziećmi i innymi przybyłymi na spotkanie.

Dnia 13 maja 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 13 maja 2024 r. w zerówce obchodził je Olgierd Bogrycewicz.

Dnia 13 maja 2024 r. • Zajęcia przyrodnicze klasy II w Pokrzywnie
Zajęcia przyrodnicze klasy II w Pokrzywnie
Dnia 13 maja 2024 r. klasa II pojechała do Pokrzywna do pana Bartosza Sokulskiego na zajęcia przyrodnicze. Będąc tam, rozmawialiśmy o pszczołach, obserwowaliśmy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie, bawiliśmy się na placu zabaw i upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Wycieczka była bardzo udana.

Dnia 8 maja 2024 r. • Zielona szkoła klasy IV w Funce
Zielona szkoła klasy IV w Funce
Po długim weekendzie majowym klasa IV była na zielonej szkole w Ośrodku Wypoczynkowym Mikomania w Funce. Jest to miejsce położone w samym sercu Borów Tucholskich nad jeziorem Charzykowskim. Funka (po kaszubsku "Funko") stanowi osadę leśną w Polsce na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego położoną w województwie pomorskim w powiecie chojnickim w gminie Chojnice. Trzydniowy program był niezwykle bogaty. W dniach 6–8 maja 2024 r. czwartoklasiści nie mieli ani chwili, żeby pomyśleć o nudzie.

Dnia 10 maja 2024 r. • I miejsce w międzyszkolnym konkursie piosenki ludowej
I miejsce w międzyszkolnym konkursie piosenki ludowej
W piątek 10 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Białej miał miejsce XII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ludowej "Na ludowo zaśpiewajmy". Miło nam poinformować, że zespół z naszej szkoły w składzie Zuzanna Bryk, Zofia Mrówka oraz Alicja Sienkiewicz zajął I miejsce. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt. "Na nowej górze". Gratulujemy im serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości.

Dnia 9 maja 2024 r. • Zajęcia ekonomiczne w klasie III
Zajęcia ekonomiczne w klasie III
W dniu 9 maja 2024 r. w klasie III w tematu związanego ze Szkolną Kasą Oszczędności (SKO) odbyły się zajęcia z tematów ekonomicznych. Poruszaliśmy zagadnienia dotyczące banków, oszczędzania, zakupów i pożyczek — szeroko rozumianej ekonomii. Pani prelegent przeczytała uczniom fragmenty z książki "ABC ekonomii" dotyczące zobowiązań finansowych powziętych w banku.

Dnia 9 maja 2024 r. • Zerówka na miejskim placu zabaw
Zerówka na miejskim placu zabaw
W czwartek 9 maja 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję cieszyć się piękną słoneczną pogodą, gdy wybrały się na wycieczkę na największy plac zabaw Ekoludki w Trzciance. Wesołe wrzaski, śmiech i energia wypełniały powietrze, gdy maluchy bawiły się na huśtawkach, zjeżdżalniach i w labiryntach, tworząc niezapomniane wspomnienia pełne radości i zabawy.

Dnia 8 maja 2024 r. • I miejsce Zofii Bogrycewicz w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania
I miejsce Zofii Bogrycewicz w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania
Dnia 8 maja 2024 r. nasi reprezentanci z każdej kategorii wiekowej — Marek Gryglewski z klasy I, Zofia Bogrycewicz z klasy II i Jan Jóźwiak z klasy III, wzięli udział w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania klas I–III, który zorganizowała biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance. Podczas eliminacji były wykorzystane wiersze Jana Brzechwy. Najpierw w ramach pierwszego etapu konkursowego uczniowie odczytywali wybrane i przygotowane przez siebie utwory, następnie w drugim etapie były teksty pojawiające się losowo. Miło nam poinformować, że decyzją jury Zofia Bogrycewicz wygrała eliminacje w kategorii klas II. Niezmiernie się cieszymy. Jest to ogromny sukces. Składamy naszej uczennicy gratulacje. Zofia Bogrycewicz otrzymała nagrodę i dyplom.

Dnia 30 kwietnia 2024 r. • Narodowe Święto Trzeciego Maja w klasach IV–VIII
Narodowe Święto Trzeciego Maja w klasach IV–VIII
W dniu 30 kwietnia 2024 r. uczniowie klas IV–VIII naszej szkoły uczestniczyli w apelu z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uroczystość została zorganizowana, by rozwijać u dzieci poczucie przynależności narodowej, promować postawę patriotyzmu oraz oddać hołd twórcom "Konstytucji 3 maja".

Dnia 30 kwietnia 2024 r. • Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w klasach I–III
Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w klasach I–III
Uczniowie klasy I–III oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w apelu, podczas którego przybliżyliśmy sobie temat "Konstytucji 3 maja". Zebraliśmy się z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Na zaproszenie pana Bartosza Śliwińskiego pracownik Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance pan Paweł Krajewski przybliżył nam historię związaną z uchwaleniem "Ustawy Rządowej" przyjętej w 1791 r.

Dnia 30 kwietnia 2024 r. • Wizyta pani pracownik Banku PKO BP w klasie II i oddziale przedszkolnym
Wizyta pani pracownik Banku PKO BP w klasie II i oddziale przedszkolnym
Dnia 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole gościliśmy panią Magdalenę Lamparską, pracownik Banku PKO BP w ramach szkolnego konkursu SKO — Szkolnej Kasy Oszczędności. Przeprowadziła zajęcia w klasie II i oddziale przedszkolnym na temat pieniędzy, oszczędzania, były też tematyczne zadania dla dzieci i pogadanki dotyczące płacenia, waluty czy zadań banku.

Dnia 29 kwietnia 2024 r. • Klasa I w Biskupinie
Klasa I w Biskupinie
W dniu 29 kwietnia 2024 r. klasa I uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Biskupina. Jej celem było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski. Pierwszoklasiści brali udział w warsztatach tworzenia koralików. Udało nam się spędzić miły dzień przy pięknej pogodzie i w cudownych okolicznościach przyrody.

Dnia 29 kwietnia 2024 r. • III miejsce w Powiatowym Turnieju Szachowym
III miejsce w Powiatowym Turnieju Szachowym
W dniu 29 kwietnia 2024 r. uczeń klasy I naszej szkoły Julian Ryder zdobył III miejsce w Powiatowym Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Rozgrywki miały miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance.

Dnia 29 kwietnia 2024 r. • Judocy w klasie III
Judocy w klasie III
Przedstawiamy wszystkim trzech chłopców, którzy z wielkim zapałem ćwiczą i doskonalą swoje umiejętności w judo. Witold Mirończuk, Oskar Pisarski oraz Oliwier Wojniusz - ci judocy, a jednocześnie uczniowie klasy III, wyjeżdżają na turnieje i wracają z medalami. Serdecznie im gratulujemy i życzymy, aby dalej zdobywali czołowe miejsca w zawodach, którymi się pasjonują.

Dnia 25 kwietnia 2024 r. • Nasi uczniowie na VIII Olimpiadzie SKO
Nasi uczniowie na VIII Olimpiadzie SKO
W dniu 25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Łomnicy odbyła się VIII Olimpiada SKO "Sport to zdrowie". W zawodach zmierzyły się drużyny ze szkół z: Łomnicy, Przyłęk, Rychlika, Trzcianki i nasza. Gra polegała na zaciętej rywalizacji sportowej w formie "Dwóch ogni usportowionych".

Dnia 26 kwietnia 2024 r. • Misja sprzątania śmieci w zerówce
Misja sprzątania śmieci w zerówce
W piątek 26 kwietnia 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na spacer z misją sprzątania śmieci. Uzbrojone w rękawiczki i worki radosne maluchy przemierzały okoliczne ulice, zbierając każdy odpadek napotkany na swojej drodze. To było nie tylko zabawne i ekscytujące wydarzenie, ale także ważna lekcja o dbaniu o środowisko i trosce o naszą planetę, którą zerówkowicze przyswoili w praktyce.

Dnia 26 kwietnia 2024 r. • Dzień Książki i Dzień Piżamy
Dzień Książki i Dzień Piżamy
Dnia 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole królowały nietypowe przebrania. Mianowicie uczniowie i nawet nauczyciele przyszli ubrani w piżamy, szlafroki, ubrali też ku zaskoczeniu kapcie. To rozwiązanie nie miało na celu prowokowanie żartów i wygłupów, lecz przyświecał temu głębszy cel. Otóż w ten sposób solidaryzowaliśmy się z dziećmi chorymi, które spędzają całe dnie, tygodnie, a czasami miesiące w piżamach w szpitalach, na oddziałach onkologicznych. Były też książki z okazji Światowego Dnia Książki.

Dnia 26 kwietnia 2024 r. • Mistrzowie czytania w klasach I–III
Mistrzowie czytania w klasach I–III
W dniu 26 kwietnia 2024 r. w klasach I–III odbyły się klasowe eliminacje w ramach szkolnego konkursu "Mistrz pięknego, głośnego czytania". Klasę I reprezentowali: Szymon Gaweł, Marek Gryglewski, Mikołaj Król, Antoni Koch, Zofia Pełszyk, Julian Ryder i Agata Różycka. Klasę II wspierali Anna Marzec, Julia Rutkowska, Zofia Bogrycewicz, Michalina Mruk, Olga Rugała, Zuzanna Maćkowiak i Agata Szczypska. Z kolei w imieniu klasy III wystąpili w zmaganiach konkursowych: Jan Jóźwiak, Alicja Sienkiewicz, Izabela Różycka, Barbara Wardak, Hanna Sawińska i Karolina Kasińska.

Dnia 23 kwietnia 2024 r. • Podsumowanie Konkursu Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych w klasach I-III
Podsumowanie Konkursu Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych w klasach I-III
Uczniowie klas I–III wzięli liczny udział w Konkursie Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych w ramach 41. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Trzciance zorganizowanego przez Bibliotekę Parafialną. Zadanie polegało na przygotowaniu prac artystycznych z uwzględnieniem aspektu religijnego, nie tylko plastycznych. Nasi uczniowie wykonali głównie rysunki, szkice i inne prace artystyczne, które odniosły sukces na tej wystawie.

Dnia 24 kwietnia 2024 r. • Światowy Dzień Wody w zerówce
Światowy Dzień Wody w zerówce
W środę 24 kwietnia 2024 r. w ramach zdrowej kolorowej szkoły obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. To wydarzenie w oddziale przedszkolnym było dla nas niesamowitą edukacyjną przygodą! Zaczęliśmy od przyjemnego nastroju, ubierając się na niebiesko, aby podkreślić wagę wody. Wspólnie rozmawialiśmy o jej kluczowej roli dla ludzi, zwierząt i roślin oraz o tym, jak wpływa na nasze ciała.

Dnia 24 kwietnia 2024 r. • Klasy III i V na zajęciach w Banku PKO BP
Klasy III i V na zajęciach w Banku PKO
Dnia 23 kwietnia 2024 r. klasy III i V odbyły ciekawe zajęcia w trzcianeckiej filii banku PKO BP w ramach szkolnego programu SKO, do którego przystąpiliśmy jako szkoła. Pani Magdalena oprowadziła nas po lokalnej siedzibie Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskim, przeprowadziła pogadankę o środkach płatniczych, ciekawostkach związanych z pracą w instytucji finansowej, oszczędzaniem, Szkolną Kasą Oszczędności, wydatkami, wartościach pieniądza.

Dnia 24 kwietnia 2024 r. • Podsumowanie szkolnego konkursu z okazji Dnia Ziemi
Podsumowanie szkolnego konkursu z okazji Dnia Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi pani Agnieszka Werte i Monika Grzywacz zorganizowały szkolny konkurs dla klas IV–VIII pt. "Dbam o Ziemię". Zadanie polegało na wykonaniu gazetki tematycznej w sali lekcyjnej przez uczniów danej klasy dotyczącej dbania o naszą planetę ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzania wody, energii elektrycznej itp. Miało ono na celu uwrażliwić naszych uczniów na szanowanie natury, dbanie o przyrodę, naszą Ziemię, segregację odpadów itp. W dniu 24 kwietnia 2024 r. podsumowaliśmy konkurs.

Dnia 23 kwietnia 2024 r. • Najlepszy matematyk klas czwartych i III miejsce w kategorii klas piątych
Najlepszy matematyk klas czwartych i III miejsce w kategorii klas piątych
We wtorek 23 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły: Tomasz Piduch z klasy IV, Piotr Henszke z klasy V, Mikołaj Miśkowski z klasy VIa, Wiktoria Sawińska z klasy VII i Ignacy Wojniusz z klasy VIII wzięli udział w XVII Gminnym Konkursie Matematycznym dla Szkół Podstawowych organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Miłośników Przyrody w Siedlisku.

Dnia 22 kwietnia 2024 r. • Wyróżnienia przedszkolne w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej
Wyróżnienia przedszkolne w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej
W 41. Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej zorganizowanym przez Bibliotekę Parafialną parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance odbył się konkurs plastyczny, w którym udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego. Wśród jego uczestników w dniu 22 kwietnia 2024 r. wyróżnienie otrzymali Olgierd Bogrycewicz, Krzysztof Sienkiewicz oraz Adam Olczak. Pozostałe przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!

Dnia 22 kwietnia 2024 r. • Klasy II i III na wycieczce w Biskupinie
Klasy II i III na wycieczce w Biskupinie
Dnia 22 kwietnia 2024 r. uczniowie klas II i III odbyli wycieczkę do Biskupina. Dzieci miały okazję zobaczyć rekonstrukcję osady łużyckiej sprzed 2500 lat. Pani przewodnik oprowadziła uczniów po wiosce wczesnopiastowskiej oraz obozowisku łowców i zbieraczy z epoki kamienia. Mieliśmy okazję uczestniczyć również w warsztatach z lepienia naczyń z gliny. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i bogatsi w wiedzę historyczną.

Dnia 18 kwietnia 2024 r. • Pokaz udzielania pierwszej pomocy w klasach II i IV
Pokaz udzielania pierwszej pomocy w klasach II i IV
Dnia 18 kwietnia 2024 r. uczniowie z klasy II i IV mieli okazję uczestniczyć w zajęciach będących pokazem z zakresu pierwszej pomocy. Ratownik medyczny pan Szymon Henszke nauczył dzieci odpowiednich zachowań w razie wypadku, prawidłowego wezwania pomocy oraz wykonywania najprostszych czynności przedmedycznych przy osobie poszkodowanej.

Dnia 19 kwietnia 2024 r. • Tydzień Ziemi w klasie III
Tydzień Ziemi w klasie III
W dniach 15–19 kwietnia 2024 r. klasa III obchodziła Tydzień Ziemi. Pierwszego dnia pracowaliśmy w grupach i wykonywaliśmy plakaty dotyczące dbania o naszą planetę ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzania wody, energii itp. oraz troski o to, by nie zaśmiecać Ziemi, segregować odpady i jej nie szkodzić. Powstały kreatywne dzieła i tym samym efektowna gazetka tematyczna.

Dnia 17 kwietnia 2024 r. • Nasz uczeń na powiatowym konkursie matematycznym
Nasz uczeń na powiatowym konkursie matematycznym
W środę 17 kwietnia 2024 r Mikołaj Miśkowski z klasy VIa reprezentował naszą szkołę na XX Powiatowym Konkursie Matematycznym dla Klas VI Szkół Podstawowych. Celem tych eliminacji jest upowszechnianie wiedzy matematycznej, rozwijanie zainteresowań uczniów, jak również danie im możliwości sprawdzenia umiejętności przez współzawodnictwo i kształtowanie odporności na stres.

Dnia 18 kwietnia 2024 r. • Pasowanie na czytelnika w klasie I
Pasowanie na czytelnika w klasie I
W czwartek 18 kwietnia 2024 r. w naszej bibliotece szkolnej odbyło się przyjęcie pierwszoklasistów w poczet nowych czytelników. Były przy tym obecne pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska oraz wychowawca klasy I pani Magdalena Sienkiewicz, a także pani praktykantka. Pani bibliotekarka szkolna powitała wszystkich i podała cel spotkania. Następnie miś Puchatek zaprezentował wiersz o najważniejszych aspektach dzisiejszej lekcji bibliotecznej. Były zadania dla uczniów polegające na odnalezieniu karteczek z literami do ułożenia hasła "Biblioteka", odgadywanie wierszyków Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozpoznawanie tytułów baśni i bajek na podstawie rysunków zdobiących ściany biblioteki, losowanie zagadek oznaczających postaci z utworów bajkowych i czytanie przez uczniów, następnie odgadywanie ich.

Dnia 17 kwietnia 2024 r. • Dwa II miejsca w gminnym konkursie piosenki wiosennej
Dwa II miejsca w gminnym konkursie piosenki wiosennej
W środę 17 kwietnia 2024 r. odbył się Gminny Konkurs Piosenki "Wiosenne Przebudzenie" w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzciance. Jest to coroczne wydarzenie, które gromadzi utalentowanych młodych wokalistów z różnych zakątków naszej gminy. Odbywa się zazwyczaj na wiosnę, kiedy natura budzi się do życia, co dodaje tym eliminacjom dodatkowego uroku. Uczestnicy edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej prezentują swoje utwory, które często odzwierciedlają radość, nadzieję i energię wiosny.

Dnia 16 kwietnia 2024 r. • Zerówka na gminnym przeglądzie tańca
Zerówka na gminnym przeglądzie tańca
We wtorek 16 kwietnia 2024 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się IV Gminny Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca "Po prostu tańcz" organizowany przez Gminne Przedszkole nr 4 w Trzciance. Jest to wyjątkowe wydarzenie, pełne uroku i radości. Zadaniem przedszkolaków było zaprezentowanie na scenie jednego tańca do piosenki bajkowej.

Dnia 15 kwietnia 2024 r. • Przedstawienie z okazji rocznicy chrztu Polski
Przedstawienie z okazji rocznicy chrztu Polski
Dnia 15 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 1058 rocznicę chrztu Polski, czyli początki państwa polskiego. Pan Andrzej Poniatowski wraz z przedstawicielami naszego Samorządu Uczniowskiego i uczniami klas IV–VII oraz klasą III pod kierunkiem pana Bartosza Śliwińskiego przygotowali nam swoistą lekcję historii dotyczącą przyjęcia chrześcijańskiej wiary przez Mieszka I w 966 r. Dekoracje sceniczne przygotowała pani Agnieszka Kapela, za co również dziękujemy. Klasy IV–VIII zgromadziły się w dwóch turach w auli szkolnej i obejrzały występy — pieśni w wykonaniu klasy III "Bogurodzica" i "Gaude Mater Polonia", wiersz o dziejach Mieszka I, raport kronikarza o tym, jak książę poznał żonę Dobrawę i dzięki niej dowiedział się o głównych prawdach wiary i zasadach życia chrześcijańskiego, gdyż jego wybranka była wierną wyznawczynią Chrystusa.

Dnia 12 kwietnia 2024 r. • Licealna rywalizacja w ramach konkursu dotyczącego historii Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Licealna rywalizacja w ramach konkursu dotyczącego historii Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Uczniowie naszej szkoły Patrycja Czarnecka oraz Jakub Wijatkowski w dniu 12 kwietnia 2024 r. wzięli udział w konkursie historycznym "Polska i Litwa w dobie królów elekcyjnych" organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Trzciance. Jego tematyka dotyczyła historii Rzeczypospolitej Obojga Narodów z czasów rządów władców elekcyjnych.

Dnia 10 kwietnia 2024 r. • Tydzień matematyki w naszej szkole
Tydzień matematyki w naszej szkole
Marzec nazywany jest miesiącem matematyki: 9 marca uznawany jest za Święto Statystyki, 12 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Matematyki, który z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve został wpisany do kalendarza świąt nietypowych, a 14 marca to Światowe Święto Liczby Pi.

Dnia 12 kwietnia 2024 r. • Porządkowanie Pomnika Niepodległości przez klasę VIb
Porządkowanie Pomnika Niepodległości przez klasę VIb
W ramach swojej nauki o patriotyzmie uczniowie klasy VIb w dniu 12 kwietnia 2024 r. wzięli udział w porządkowaniu Pomnika Niepodległości. Co miesiąc dany zespół klasowy zajmuje się oczyszczaniem obelisku. Dzięki temu pobudzamy naszą pamięć o przodkach, którzy przyczynili się do uzyskania przez Polskę suwerenności.

Dnia 12 kwietnia 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 12 kwietnia 2024 r. w zerówce obchodziła je Lena Śliwińska.

Dnia 11 kwietnia 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 11 kwietnia 2024 r. w zerówce obchodziła je Michalina Ławrynowicz.

Dnia 11 kwietnia 2024 r. • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego
Wyróżnienie na Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego
Dnia 11 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy VIII Patrycja Czarnecka i Szymon Oleksy reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Połajewie. Nasza uczennica zaprezentowała się znakomicie, co zaowocowało otrzymaniem wyróżnienia. Jej wysiłki, zaangażowanie i umiejętności językowe zasługują na ogromne uznanie.

Dnia 7 kwietnia 2024 r. • Taniec wielkanocny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego
Taniec wielkanocny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego
Miłosierdzie Boże stanowi najwyższy aspekt Boga, ukazujący Jego nieograniczoną miłość dla ludzi oraz głęboką litość wobec grzeszników. Z tej właśnie okazji w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Katolicka Szkoła Podstawowa w Trzciance przeprowadziła spotkanie w parku 1 Maja. Odbyło się ono właśnie dnia 7 kwietnia 2024 r., tydzień po Wielkanocy.

Dnia 5 kwietnia 2024 r. • Poznajemy zawód menadżera do spraw sprzedaży
Poznajemy zawód menadżera do spraw sprzedaży
Dnia 5 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy VIb mieli niezwykłą okazję spotkać się z tatą Jana Sofija, panem Marcinem Sofijem, który jest menadżerem do spraw sprzedaży w firmie Kiloutou Polska będącej wypożyczalnią sprzętu budowlanego i maszyn. Spotkanie to miało na celu zapoznanie nas z różnymi aspektami tego zawodu oraz zrozumienie, jakie umiejętności i zaangażowanie są potrzebne, aby odnosić sukcesy w dziedzinie sprzedaży.

Dnia 4 kwietnia 2024 r. • Klasa VIa poznaje stany w USA
Klasa VIa poznaje stany w USA
W czwartek 4 kwietnia 2024 r. lekcja z języka angielskiego była pełna kreatywnych działań, podczas których uczniowie klasy VIa zgłębiali wiedzę na temat wybranych stanów USA. Po ich wyborze każdy szóstoklasista zajmował się zbieraniem informacji i tworzeniem plakatów prezentujących wybrane rejony należące do składowych części federacji, jakim są Stany Zjednoczone Ameryki.

Dnia 30 marca 2024 r. • Życzenia wielkanocne
Życzenia wielkanocne

Dnia 27 marca 2024 r. • Przed Wielkanocą w zerówce
Przed Wielkanocą w zerówce
Ostatnie zajęcia w oddziale przedszkolnym przed Świętami Wielkanocnymi były pełne radości i wspaniałych doświadczeń. Rano w piątek 27 marca 2024 r. dzieci wzięły udział w zajęciach kulinarnych, kiedy to wspólnie przygotowywały sałatkę jarzynową na śniadanie wielkanocne. Po jej degustacji wszyscy delektowali się babką, jajkami i mazurkiem. Następnie udaliśmy się na przedstawienie pt. "Bajka, czyli wielkanocne zwyczaje", przygotowane przez klasę I.

Dnia 27 marca 2024 r. • Szkolna droga krzyżowa
Szkolna droga krzyżowa
Droga krzyżowa, którą przeżyliśmy w środę 27 marca 2024 r. w dniu skupienia przed Wielkanocą, była dla nas podniosłym wydarzeniem z udziałem uczniów szkoły przyjmowanym jako podsumowanie Wielkiego Postu. Stanowiło ono dla nas wyjątkową okazję do podjęcia refleksji i głębokiego zanurzenia się w duchowość Wielkiego Tygodnia.

Dnia 27 marca 2024 r. • Wielkanocne życzenia
Wielkanocne życzenia
Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności uczniowskiej życzy wszystkim zdrowych, radosnych błogosławionych Świąt Wielkanocnych i z tej okazji przygotował radosną, wielkanocną zabawę — fotościankę do zdjęć na wesoło. Nasi uczniowie i nie tylko w dniu 27 marca 2024 r. wcielili się w wielkanocne zwierzątka i spotkało się to z pozytywnym odbiorem.

Dnia 26 marca 2024 r. • Świetlicowe résumé — marzec 2024
Świetlicowe résumé — marzec 2024
W marcu 2024 r. w naszej świetlicy szkolnej królowały zajęcia o tematyce wiosennej wraz ze świątecznymi wątkami. Wykonaliśmy krokusy wiosenne za pomocą kolorowego papieru oraz bibuły, tudzież krępy. Zrobiło się kolorowo, a przede wszystkim zielono, na naszej gazetce okolicznościowej. Z okazji Dnia Kobiet obchodzonego w dniu 8 marca zobaczyliśmy przykładowe prace wykonane w stylu sztuki kubizm na podstawie dzieł przedstawiciela Pablo Picasso. Były też...

Dnia 25 marca 2024 r. • Baranki wielkanocne w klasie III
Baranki wielkanocne w klasie III
W Wielki Poniedziałek 25 marca 2024 r. dzieci z klasy III wykonały baranki wielkanocne. Taka niespodzianka na pewno będzie piękną ozdobą na świątecznym stole w domach uczniów.

Dnia 25 marca 2024 r. • Podsumowanie szkolnego konkursu talentów
Podsumowanie szkolnego konkursu talentów
W dniach 22 i 25 marca 2024 r. podsumowaliśmy III szkolny konkurs "Mam talent" przygotowany z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przez Samorząd Uczniowski. Ciężki wybór miało nasze jury, gdyż liczba występów była duża, a ich rodzaj był bardzo różnorodny, jakość zaś — wysoka. Komisja sędziowska miała następujący skład: pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska — przewodnicząca, członkowie: pani Ewa Koniuszy, pani Krystyna Słowińska oraz pan Marcin Wiśniewski, obecny przy ocenianiu przedstawicieli klas starszych.

Dnia 22 marca 2024 r. • III miejsce w Spartakiadzie Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych
III miejsce w Spartakiadzie Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych
W piątek 22 marca 2024 r. na stadionie miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance odbyły się Spartakiada Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych oraz oficjalne otwarcie nowej bieżni lekkoatletycznej. W zmaganiach wzięło udział 10 placówek edukacyjnych z miasta i gminy Trzcianka, w tym i nasza szkoła. Zawodnicy zmierzyli się w następujących kategoriach: skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową i biegi na 100 m, 600 m, 1000 m oraz sztafeta 4 x 100 m.

Dnia 22 marca 2024 r. • Palemki wielkanocne w zerówce
Palemki wielkanocne w zerówce
W piątek 22 marca 2024 r. podczas zajęć w oddziale przedszkolnym dzieci wykonywały piękne palemki wielkanocne z gałązek wierzby, kolorowej bibuły i ozdób z forsycji. Każdy tworzył własną, unikalną świąteczną dekorację, co sprawiało, że atmosfera była pełna radości i kreatywności. Wszyscy byli podekscytowani i podziwiali swoje dzieła na końcu naszych wyjątkowych zajęć.

Dnia 21 marca 2024 r. • Zerówkowy wiosenny pokaz mody
Zerówkowy wiosenny pokaz mody
Wiosenny pokaz mody w oddziale przedszkolnym był pełen kolorowych i radosnych strojów. W dniu 21 marca 2024 r. dzieci ubrane w różnorodne zestawy ubraniowe pewnie kroczyły po wybiegu, prezentując swoje kreacje z uśmiechem na twarzy. Były kwieciste sukienki, spodnie w wiosennych kolorach. Panie wychowawczynie zachwycały się pomysłowością i kreatywnością przedszkolaków, a atmosfera podczas rewii była pełna radości i entuzjazmu.

Dnia 21 marca 2024 r. • Mieliśmy pokaz talentów
Mieliśmy pokaz talentów
W czwartek 21 marca 2024 r. w naszej szkole odbyło się "Mam talent" — widowisko zaprezentowane przez naszych uczniów z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Był to konkurs, którego rozstrzygnięcie odbędzie się jutro – w piątek. Występy były pomysłowe.

Dnia 21 marca 2024 r. • Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy Dzień Wiosny
W czwartek 21 marca 2024 r. w naszej szkole mieliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Była wyjątkowa zabawa promująca kreatywność i pomysłowość. Tornister zastępowaliśmy nietypowymi rozwiązaniami. Przynosiliśmy książki w różnych innych niż plecak szkolny przedmiotach, np. były to kosz sklepowy, plastikowe pojemniki na farby czy ławka ze schowkiem. Nie była to tylko zabawa, ale sposób na zwiększenie naszej świadomości dotyczącej problemów z dostępem do edukacji dzieci na świecie. Byliśmy naprawdę kreatywni. Uczniowie, którzy wzięli udział w tej akcji, byli zwolnieni z pytania na lekcjach.

Dnia 20 marca 2024 r. • Zespół teatralny klasy II brał udział w przeglądzie spektakli kukiełkowych
Zespół teatralny klasy II brał udział w przeglądzie spektakli kukiełkowych
Dnia 20 marca 2024 r. zespół teatralny uczniów klasy II brał udział w Powiatowym Przeglądzie Spektakli Kukiełkowych "Teatrałki jak z bajki — Legendy o polskich księżniczkach". Agata Szczypska, Anna Marzec, Olga Rugała, Adam Wajner i Antoni Czernik wcielili się w role głównych bohaterów legendy pt. "O Wandzie, co nie chciała Niemca".

Dnia 20 marca 2024 r. • Warsztaty wielkanocne zerówki
Warsztaty wielkanocne zerówki
W środę 20 marca 2024 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Stradunia na warsztaty wielkanocne do gospodarstwa agroturystycznego "Jaś i Małgosia". W tym dniu czekał na nas zajączek wielkanocny, który przygotował dla nas niezwykle ekscytujące zabawy w lesie. Mieliśmy okazję szukać ukrytych jajeczek zawierających w sobie zaskakujące zadania do wykonania, np. przechodzenie przez tunel, układanie puzzli, szukanie dużej pisanki, pokonywanie toru przeszkód i rywalizowanie w konkurencjach sportowych.

Dnia 20 marca 2024 r. • Klasa I poznaje cykl rozwojowy żaby
Klasa I poznaje cykl rozwojowy żaby
W dniu 20 marca 2024 r. klasa I poznawała cykl rozwojowy żaby. Zajęcia były niezwykle ciekawe dla uczniów.

Dnia 19 marca 2024 r. • Klasa III na pizzy
Klasa III na pizzy
Klasa III dnia 18 marca 2024 r. wraz z wychowawcami wybrała się na wspólny lunch do pizzerii Mexicana. Jedliśmy pyszne, różnorodne pizze w zależności od upodobań kulinarnych. Było smacznie, wesoło, przyjemnie oraz integracyjnie.

Dnia 13 marca 2024 r. • Przedstawienie o arce Noego
Przedstawienie o arce Noego
W środę 13 marca 2024 r. mieliśmy w auli szkolnej kolejne spotkanie z teatrem Eden. Tym razem przypłynęła do nas "Arka Noego". Historia została przedstawiona klasom 0–III.

Dnia 15 marca 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 11 marca do piątku 15 marca 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Stanisław Helak.

Dnia 15 marca 2024 r. • Dzień Świętego Patryka dla klas IV–VIII
Dzień Świętego Patryka dla klas IV–VIII
Dnia 15 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole niezwykły apel z okazji Dnia Świętego Patryka, który zgromadził uczniów klas IV–VIII. Miał on na celu przybliżenie uczniom kultury i tradycji związanych z Irlandią oraz celebrowanie tej wyjątkowej uroczystości.

Dnia 14 marca 2024 r. • Teatrzyk cieni w klasie I
Teatrzyk cieni w klasie I
W dniu 14 marca 2024 r. uczniowie klasy I bawili się w teatrzyk cieni. Samodzielnie przygotowali szablony postaci, wymyślali historie, które chcieliby przedstawić na ścianie, a później je obrazowali. Wszyscy wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

Dnia 13 marca 2024 r. • Przedwiośnie sprzyja spacerom z dziećmi i aktywnemu wypoczynkowi
Przedwiośnie sprzyja spacerom z dziećmi i aktywnemu wypoczynkowi
W środę 13 marca 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zachwycały się pierwszymi oznakami wiosny — bratkami, krokusami, żonkilami, forsycją, pączkami i młodymi listkami. Jest to czas pełen kolorów i życia, który dodaje energii i radości do cieszenia się pięknem natury i aktywnym wypoczynkiem na łonie przyrody. Przedwiośnie więc sprzyja spacerom z dziećmi i aktywnemu wypoczynkowi.

Dnia 13 marca 2024 r. • Klasa V na kręglach w Pile
Klasa V na kręglach w Pile
W dniu 13 marca 2024 r. był wyjazd integracyjny klasy V do Piły na kręgielnie Bowling Rodło. Oprócz uczestniczenia w grze polegającej na rzucaniu dużej kuli wzdłuż wąskiego toru w celu zbicia maksymalnej liczby postawionych figur wspólnie jedliśmy też pizzę. Było wspaniale.

Dnia 12 marca 2024 r. • Wysokie miejsca naszych uczniów na turnieju gminnej ligi warcabowej
Wysokie miejsca naszych uczniów na turnieju gminnej ligi warcabowej
Dnia 12 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się ostatni, szósty turniej IV Międzyszkolnej Ligi Warcabowej Gminy Trzcianka. Naszą szkołę licznie reprezentowali uczniowie i zajęliśmy eksponowane lokaty.

Dnia 8 marca 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 4 marca do piątku 8 marca 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosiła Matylda Kasińska.

Dnia 6 marca 2024 r. • Zerówkowe prace na Konkurs Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych
Zerówkowe prace na Konkurs Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych
W dniu 6 marca 2024 r. tworzyliśmy prace plastyczne do Konkursu Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych w ramach XXXX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez Bibliotekę Parafialną przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance. Teraz cierpliwie oczekujemy na rozstrzygnięcie tych eliminacji.

Dnia 11 marca 2024 r. • Zajęcia taneczne dla klas I–III
Zajęcia taneczne dla klas I–III
W naszej szkole pojawiła się nowa forma zajęć dodatkowych — innowacyjne zajęcia świetlicowe zasadzające się na poznawaniu stylów tanecznych. Dziewczynki mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w zakresie tańca. Ćwiczymy choreografie taneczne z takich technik jak modern jazz, contemporary (taniec współczesny), taniec klasyczny, disco dance czy też akrobatyki. Pojawiają się też inne elementy aktywności fizycznej, jak rozciąganie, gimnastyka itp.

Dnia 8 marca 2024 r. • Dzień Kobiet w klasie I
Dzień Kobiet w klasie I
W dniu 8 marca 2024 r. zgodnie z tradycją święta chłopcy z klasy I wyróżnili swoje koleżanki z okazji Dnia Kobiet. Były życzenia i drobne upominki.

Dnia 8 marca 2024 r. • Dzień Kobiet w klasie VIII
Dzień Kobiet w klasie VIII
Jak co roku nasi koledzy z klasy VIII zadbali o to, aby Dzień Kobiet był wyjątkowym dla nas czasem. W dniu 8 marca 2024 r. były życzenia, pyszny poczęstunek, atrakcyjne prezenty i zabawy. Dziękujemy.

Dnia 8 marca 2024 r. • Konkurs plastyczny w zerówce z okazji Dnia Kobiet
Konkurs plastyczny w zerówce z okazji Dnia Kobiet
W dniu 8 marca 2024 r. podczas świętowania w oddziale przedszkolnym rozstrzygnięto klasowy konkurs plastyczny pt. "Podaruj kartkę na Dzień Kobiet". Nasza pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska oraz pani Monika Grzywacz oceniły je i tak prezentują się wyniki naszych eliminacji...

Dnia 8 marca 2024 r. • Dzień Kobiet w zerówce
Dzień Kobiet w zerówce
Dzień Kobiet w zerówce był wyjątkowym czasem, kiedy to w dniu 8 marca 2024 r. chłopcy i dziewczęta razem celebrowali piękno kobiecości swoich rówieśniczek. W tym dniu męska część oddziału przedszkolnego z całego serca dedykowała swoje wysiłki i uwagę swoim koleżankom, aby uczcić ich istotną rolę w grupie zerówkowej. Jednym z najbardziej ujmujących elementów tego dnia było przygotowanie laurek i drobnych upominków dla naszych pań.

Dnia 8 marca 2024 r. • Samorząd Uczniowski uczcił panie z okazji Dnia Kobiet
Samorząd Uczniowski uczcił panie z okazji Dnia Kobiet
Dnia 8 marca 2024 r. w naszej szkole celebrowaliśmy wyjątkowy czas — świętowaliśmy dzień wszystkich naszych przedstawicielek płci pięknej — kochanych kobiet. Z tej okazji nasi chłopcy, członkowie Samorządu Uczniowskiego Łukasz Domagała i Mateusz Czeszejko złożyli życzenia wszystkim paniom i dziewczynom oraz rozdali im cukierki. Ponadto w ramach Dnia Kobiet podsumowaliśmy plebiscyt, w którym głosowali chłopcy w poszczególnych zespołach klasowych na miss klasy, a więc na "Dziewczynę na medal".

Dnia 8 marca 2024 r. • Dzień Kobiet w klasie II
Dzień Kobiet w klasie II
W dniu 8 marca 2024 r. zgodnie z tradycją święta chłopcy z klasy II wyróżnili swoje koleżanki z okazji Dnia Kobiet. Były życzenia, kwiaty i drobne upominki.

Dnia 6 marca 2024 r. • Rekolekcje szkolne, czyli kim są Osoby Trójcy Świętej?
Rekolekcje szkolne, czyli kim są Osoby Trójcy Świętej?
W dniach 4–6 marca 2024 r. odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne, które poprowadził dla nas ks. Grzegorz Szczygieł MS, superior i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie. Spotkania rekolekcyjne zostały podzielone na dwie grupy dla uczniów klas: I–IV i V–VIII. W pierwszym dniu, czyli w poniedziałek, rozważaliśmy obraz Boga. Towarzyszył nam fragment przypowieści o miłosiernym Ojcu. Na jej podstawie wspólnie zestawialiśmy cechy ojca i syna. Mogliśmy zauważyć, że Bóg kocha nas jak dobry ojciec syna i jest to podstawowa Jego cecha. Przesłanie, które wówczas usłyszeliśmy, brzmiało: "Bóg jest naszym Ojcem, który kocha nas i się o nas troszczy".

Dnia 4 marca 2024 r. • Nasza reprezentantka na II posiedzeniu Młodzieżowej Rady Gminy Trzcianka
Nasza reprezentantka na II posiedzeniu Młodzieżowej Rady Gminy Trzcianka
Dnia 4 marca 2024 r. w Urzędzie Miejskim w Trzciance odbyło się II posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Trzcianka w obecności reprezentantów z każdej szkoły oraz Burmistrza Trzcianki pana Krzysztofa Wojciecha Jaworskiego. Z naszej placówki oddelegowana została nasza przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Hanna Lisiak.

Dnia 3 marca 2024 r. • Rocznica nadania praw miejskich Trzciance
Rocznica nadania praw miejskich Trzciance
W dniu 3 marca 2024 r. obchodziliśmy 293. rocznicę nadania praw miejskich Trzciance. Właścicielami miejscowości w 1731 r. byli Marcjanna i Franciszka z domu Iwańskie wraz ze swoimi małżonkami Stanisławem Niszczyckim i Antonim Szembekiem. Zapewne po długich staraniach uzyskali oni od króla Polski Augusta II Mocnego przywilej lokacyjny, który zezwalał na założenie miasta. Dzięki temu dokumentowi możemy się dzisiaj cieszyć z miejskiego charakteru Trzcianki.

Dnia 1 marca 2024 r. • Podsumowaliśmy rok Witolda Pileckiego
Podsumowaliśmy rok Witolda Pileckiego
W dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Święto ustanowiono w rocznicę zamordowania ppłk. Łukasza Cieplińskiego, prezesa ostatniego zarządu Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". W nawiązaniu do tej uroczystości oraz w 75. rocznicę śmierci Witolda Pileckiego Rada Miejska Trzcianki uchwaliła rok 2023 rokiem Witolda Pileckiego. Również w szkole staraliśmy się uczcić pamięć tego wybitnego Polaka.

Dnia 1 marca 2024 r. • Świetlicowe résumé — luty 2024
Świetlicowe résumé — luty 2024
W lutym 2024 r. w naszej szkolnej świetlicy działo się nieco mniej niż w poprzednich miesiącach z powodu trwających dwutygodniowych ferii zimowych oraz niewielkiej frekwencji uczniów spowodowanej chorobami. Jednakże udało nam się wykonać dwie prace plastyczne: klauna karnawałowego farbami lub kredkami z czupryną z odciśniętych w kolorowej farbie klocków Lego oraz plakat promujący bezpieczeństwo w czasie wolnym od nauki z dobrymi radami, jak prawidłowo się zachować.

Dnia 28 lutego 2024 r. • Klasa V porządkuje Pomnik Niepodległości
Klasa V porządkuje Pomnik Niepodległości
Klasa V dnia 28 lutego 2024 r. uporządkowała teren wokół Pomnika Niepodległości.

Dnia 28 lutego 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 28 lutego 2024 r. w zerówce obchodziły je Zuzanna Herzog oraz Amelia Rutkowska.

Dnia 28 lutego 2024 r. • Zdrowa kolorowa szkoła w zerówce — fioletowo
Zdrowa kolorowa szkoła w zerówce — fioletowo
W środę 28 lutego 2024 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy czas zdrowej szkoły — dzień fioletowych atrakcji. W tym czasie dowiedzieliśmy się, jakie owoce i warzywa są w kolorze mającym barwę powstałą ze zmieszania czerwieni i błękitu. Wiemy, że np. borówki, jagody, śliwki czy winogrona można stosować jako dodatek do śniadania podczas spożywania jogurtu, musli czy naleśników.

Dnia 29 lutego 2024 r. • Kolorowa chemia w klasie II
Kolorowa chemia w klasie II
Dnia 29 lutego 2024 r. klasa II miała wyjątkową lekcję przeprowadzoną przez pana Andrzeja Mielczarka, byłego nauczyciela chemii w naszej szkole i dziadka naszej koleżanki Agaty Szczypskiej. Gość zaprezentował uczniom kolorową chemię i zachęcił do dalszych eksperymentów.

Dnia 27 lutego 2024 r. • Klasa III w Komisariacie Policji w Trzciance
Klasa III w Komisariacie Policji w Trzciance
We wtorek 27 lutego 2024 r. klasa III odwiedziła i odbyła ekscytujące zajęcia w Komendzie Policji w Trzciance za sprawą zaproszenia nas przez panią Annę Grzybowską, prywatnie mamę naszego kolegi Jakuba. Pani policjantka oprowadziła nas po różnych wydziałach i opowiedziała o pracy policji, pokazała, jak przeprowadzić badanie linii papilarnych, zobaczyliśmy kolekcję broni, umundurowanie, różne akta, a także dowiedzieliśmy się, jak działa alkomat, krótkofalówki i było wiele, wiele innych atrakcji. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem.

Dnia 26 lutego 2024 r. • Zerówkowe wspomnienia ferii
Zerówkowe wspomnienia ferii
W poniedziałek 26 lutego 2024 r. dzieci podczas zajęć z panią Ewą Koniuszy wspominały ferie zimowe. Tego dnia wykonaliśmy także odpowiednie prace plastyczne tematem nawiązujące do minionego atrakcyjnego czasu wolnego.

Dnia 26 lutego 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 26 lutego 2024 r. w zerówce obchodził je Adam Olczak.

Dnia 23 lutego 2024 r. • Ferie w zerówce
Ferie w zerówce
Od poniedziałku 19 lutego do piątku 23 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyły się specjalne zajęcia w ramach ferii dla chętnych dzieci z oddziału przedszkolnego chcących spędzić miło i atrakcyjne czas wolny od nauki. Odbyły się specjalne lekcje kulinarne, plastyczne i taneczne.

Dnia 16 lutego 2024 r. • Ferie szkolne
Ferie szkolne
Od poniedziałku 12 lutego do piątku 16 lutego 2024 r. w naszej szkole odbywały się specjalne zajęcia dla chętnych uczniów chcących spędzić miło i atrakcyjnie czas wolny od nauki. Najpierw przybyliśmy do sali lekcyjnej, aby przeżyć zimowe spotkanie z Arktyką, choć na dworze wcale nie ma oznak tradycyjnej zimy właściwej dla naszego regionu geograficznego.

Dnia 9 lutego 2024 r. • Bezpieczne ferie — spotkanie z policjantami
Bezpieczne ferie — spotkanie z policjantami
W piątek 9 lutego 2024 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z policjantami. Uczestnikami były klasy I–III oraz oddział przedszkolny. Głównym celem naszej lekcji było przypomnienie najmłodszym zasad zachowania szczególnego bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

Dnia 9 lutego 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 9 lutego 2024 r. w zerówce obchodził je Kacper Pomostowski.

Dnia 9 lutego 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 5 lutego do piątku 9 lutego 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Antoni Nowak.

Dnia 2 lutego 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 29 stycznia do piątku 2 lutego 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Franciszek Tecław.

Dnia 8 lutego 2024 r. • Bal karnawałowy zerówki
Bal karnawałowy zerówki
Bal karnawałowy to czas zabaw i tańców, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, skoczna muzyka — w takiej atmosferze w czwartek 8 lutego 2024 r. bawiły się dzieci z naszego oddziału przedszkolnego. Z dumą prezentowaliśmy bajeczne kostiumy. Z wielką ochotą uczestniczyliśmy w pląsach prowadzonych przez wychowawczynię p. Ewę Koniuszy. Następnie udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie odbył się bal karnawałowy dla klas I–III pod kierunkiem grupy animacyjnej Mozaika w Poznaniu. My również zostaliśmy zaproszeni na tę imprezę.

Dnia 8 lutego 2024 r. • Bal karnawałowy klas I–III
Bal karnawałowy klas I–III
W dniu 8 lutego 2024 r. w auli szkolnej odbył się bal karnawałowy klas I–III. W różnorodnych i barwnych przebraniach bawiliśmy się pod kierunkiem grupy animacyjnej Mozaika z Poznania. Było wyśmienicie i energetycznie.

Dnia 8 lutego 2024 r. • Słodki poczęstunek Samorządu Uczniowskiego z okazji tłustego czwartku
Słodki poczęstunek Samorządu Uczniowskiego z okazji tłustego czwartku
W dniu 8 lutego 2024 r. obchodziliśmy tłusty czwartek, czyli dzień, w którym królują pączki i inne słodkości, a te można wówczas jeść bez wyrzutów sumienia. Z tej okazji nasz Samorząd Uczniowski w ramach podziękowań dla naszej społeczności szkolnej za to, że zawsze pięknie i otwarcie angażuje się we wszelkie nasze akcje, przygotował słodki poczęstunek — darmowe pączki dla wszystkich chętnych, i rozdawał je podczas przerw międzylekcyjnych.

Dnia 8 lutego 2024 r. • Zakończenie karnawału po niemiecku
Zakończenie karnawału po niemiecku
"Kölle, alaaf!" (Wiwat, Kolonia!) Tym okrzykiem uczniowie klas VII i VIII weszli w ostatni etap obchodów karnawału odbywającego się corocznie od 200 lat w Niemczech. Wolność karnawałowa jest szczególnie ważna w Kolonii. To właśnie w Weiberfastnacht (zapusty damskie), która ma miejsce w każdy czwartek przed Środą Popielcową, kobiety szturmują urzędy i obcinają mężczyznom krawaty na znak pozbawienia ich władzy.

Dnia 7 lutego 2024 r. • Rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Warcabowej Gminy Trzcianka
Rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Warcabowej Gminy Trzcianka
Dnia 6 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się piąty turniej IV edycji Międzyszkolnej Ligii Warcabowej Gminy Trzcianka w warcabach klasycznych. Do rozgrywek przystąpili uczestnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 2, Szkołę Podstawową w Białej, Szkołę Podstawową w Łomnicy, Szkołę Podstawową w Rychliku i naszą szkołę.

Dnia 26 stycznia 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 22 stycznia do piątku 26 stycznia 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Szymon Pomostowski.

Dnia 6 lutego 2024 r. • Klasa III uczciła 100-lecie trzcianeckiego muzeum i odwiedziła wystawę Lego
Klasa III uczciła 100-lecie trzcianeckiego muzeum i odwiedziła wystawę Lego
We wtorek 6 lutego 2024 r. klasa III w okrojonym składzie z powodu panującej choroby odwiedziła trzcianeckie Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka, żeby uroczyście uczcić obchodzone w tym roku 100-lecie placówki. Uczniowie ubrali się uroczyście w historyczne tudzież galowe stroje i w obecności pani dyrektor Elżbiety Wiśnickiej zaprezentowaliśmy krótką cześć artystyczną przygotowaną specjalnie na tę okazję przez Monikę Grzywacz. Okolicznościowy wiersz o całej historii muzeum wyrecytowała Izabella Różycka, następnie wszyscy odśpiewaliśmy piosenkę "100 lat Wam już minęło" i wręczyliśmy bukiet kwiatów niebywale poruszonej i pozytywnie zaskoczonej pani dyrektor.

Dnia 1 lutego 2024 r. • Maski karnawałowe w zerówce
Maski karnawałowe
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 1 lutego 2024 r. wykonywały maski karnawałowe, które ozdabiały cekinami, świecidełkami, piórkami. Trwamy w okresie zabaw i balów do środy 14 lutego, więc swoimi zajęciami nawiązaliśmy do idei tworzenia specjalnych zasłon na twarz z otworami na oczy, nakładanych bardzo często podczas maskarad.

Dnia 1 lutego 2024 r. • Ulotki biura podróży w klasie V
Ulotki biura podróży w klasie V
Dnia 1 lutego 2024 r. uczniowie klasy V na lekcji języka polskiego zaprezentowali wykonane podczas zajęć ulotki biura podróży. Projekt realizowany był w ramach pracy grupowej. Dzieci musiały stworzyć własną ofertę wycieczki, uwzględniając wszystkie niezbędne dla niej informacje.

Dnia 2 lutego 2024 r. • Zbiórka rzeczowa dla schroniska dla zwierząt w Jędrzejewie
Zbiórka rzeczowa na rzecz schroniska dla zwierząt w Jędrzejewie
W styczniu 2024 r. w naszej szkole za sprawą Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana zbiórka rzeczowa dla zwierząt ze schroniska w Jędrzejowie prowadzonego przez Fundację "Zawsze Razem" w Trzciance. Uczniowie mogli do specjalnie przygotowanych skrzynek w dwóch budynkach szkoły przynosić dary — karmy, smakołyki, zabawki, koce dla psów i kotów, co też się odbywało z wielkim pozytywnym odzewem, gdyż dużo osób przyniosło i wspomogło tę piękną inicjatywę.

Dnia 31 stycznia 2024 r. • Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — biało
Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — biało
W środę 31 stycznia 2024 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy czas zdrowej kolorowej szkoły — dzień białych atrakcji. Jak co miesiąc, rodzice zerówkowiczów stanęli na wysokości zadania i z tej okazji zadbali o dopasowanie koloru ubrań dla swoich pociech. Wychowawczynie zerówki natomiast tematycznie dostosowały jadłospis do wydarzenia.

Dnia 30 stycznia 2024 r. • Świetlicowe résumé — styczeń 2024
Świetlicowe résumé — styczeń 2024
W styczniu 2024 r. w naszej świetlicy szkolnej dominowała tematyka zimowa. Powstały prace plastyczne pt. "Noc zimowa". Uczniowie na kartce w ciemnych odcieniach głównie białymi pastelami lub kredą wyczarowali rysunki, na których widniała ciekawie zinterpretowana noc zimą.

Dnia 30 stycznia 2024 r. • Dzień gier planszowych w klasie I
Dzień gier planszowych w klasie I
W tym tygodniu uczniowie klasy I poznawali literę G — "G jak GRY". We wtorek 30 stycznia 2024 r. każdy pierwszoklasista mógł przynieść do szkoły ulubioną grę planszową, musiał przedstawić zasady gry, nauczyć kolegów i koleżanki jej reguł. Następnie odbył się miniturniej planszówek. Pośród gier znalazły się wszystkim dobrze znane tj. chińczyk, "Monopoly", "Grzybobranie" oraz mniej znane, a więc "Labirynt" czy "Stonoga".

Dnia 30 stycznia 2024 r. • Mistrz tabliczki mnożenia klas I–III — styczeń 2024
Mistrz tabliczki mnożenia klas I–III — styczeń 2024
Uczniowie klas I–III w każdym miesiącu biorą udział w szkolnych zmaganiach matematycznych. W styczniu 2024 r. laureatami eliminacji "Mistrz tabliczki mnożenia" zostali:
• I miejsce — Jan Józwiak, klasa III,
• II miejsce — Lily Kasińska, klasa III,
• III miejsce — Zuzanna Bryk, klasa III.

Dnia 25 stycznia 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 25 stycznia 2024 r. w zerówce obchodził je Krzysztof Sienkiewicz.

Dnia 25 stycznia 2024 r. • Karnawałowa dyskoteka szkolna
Karnawałowa dyskoteka szkolna
W czwartek wieczorem 25 stycznia 2024 r. w naszej szkole za sprawą Samorządu Uczniowskiego odbyła się kolejna już dyskoteka szkolna. Tym razem miała ona charakter karnawałowy. Można było przebrać się według uznania. Za oprawę muzyczną był odpowiedzialny i funkcję wodzireja pełnił niezastąpiony Łukasz Domagała, nawet śpiewał utwory.

Dnia 24 stycznia 2024 r. • Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Dzień Babci i Dziadka w zerówce
W środę 24 stycznia 2024 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały dla swoich bliskich piękny występ artystyczny. Został on zatytułowany "Dzień Babci i Dziadka - Kocham Was całym ciałem". Najmłodsi recytowali wiersze, śpiewali piosenki i wykonywali układy taneczno-ruchowe. Dodatkowo zerówkowicze zatańczyli walca, cza-czę i hip-hop. Wręczyły też uwielbianym seniorom własnoręcznie wykonane upominki.

Dnia 23 stycznia 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 23 stycznia 2024 r. w zerówce obchodził je Piotr Szczypski.

Dnia 23 stycznia 2024 r. • Przygotowania zerówki do Dnia Babci i Dziadka
Przygotowania zerówki do Dnia Babci i Dziadka
W oddziale przedszkolnym produkcja upominków trwa. Są serduszka, zakładki do książek, kwiaty — wszystko to dla kochanych dziadków. We wtorek 23 stycznia 2024 r. wstępnie zaprezentowaliśmy nasze dzieła z przeznaczeniem dla ukochanych seniorów z okazji zbliżającego się u nas Dnia Babci i Dziadka.

Dnia 19 stycznia 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 15 stycznia do piątku 19 stycznia 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosiła Amelia Rutkowska.

Dnia 16 stycznia 2024 r. • O myciu rąk w zerówce
O myciu rąk w zerówce
Dzieci z oddziału przedszkolnego miały kolejne spotkanie z higienistką środowiskową medycyny szkolnej panią Lidią Strojną. Temat, który został poruszony w poniedziałek 22 stycznia 2024 r., to "Jak prawidłowo myć ręce?"

Dnia 16 stycznia 2024 r. • Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V
Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V
We wtorek 16 stycznia 2024 r. podsumowaliśmy zaległą grudniową edycję konkursu "Mistrz Tabliczki mnożenia dla klas IV–V". I miejsce zajął Tomasz Piduch z klasy IV, II miejsce uzyskał Aleksander Chazbijewicz z klasy V i na III miejscu uplasowała się Maria Bakinowska z klasy V. Kolejne lokaty należały do uczniów klasy V: Piotra Henszkego, Mateusza Czeszejko i Stefanii Dąbrowskiej.

Dnia 22 stycznia 2024 r. • Tematy zdrowotne w klasie II
Tematy zdrowotne w klasie II
Uczniowie klasy II mieli kolejne spotkanie z higienistką środowiskową medycyny szkolnej panią Lidią Strojną. Tematy zdrowotne, które zostały poruszone w poniedziałek 22 stycznia 2024 r., to: "Jak zapobiegać chorobom zakaźnym?" i "Co robić, żeby się nie zarazić?". Wcześniej drugoklasiści uczestniczyli w warsztatach dotyczących prawidłowego posługiwania się szczoteczką do zębów, czyli podjęliśmy zagadnienie "O zęby dbamy, piękny uśmiech mamy!".

Dnia 19 stycznia 2024 r. • Podsumowanie akcji "Paczuszka dla maluszka"
Podsumowanie akcji Paczuszka dla maluszka
Bardzo dziękujemy uczniom naszej szkoły za wsparcie akcji "Paczuszka dla maluszka". Wszystkie zebrane dary przekazaliśmy dla podopiecznych Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech" z Wałcza. Fundacja Małych Stópek jest corocznym organizatorem przywoływanego przedsięwzięcia. Dzięki niej zebrane przedmioty trafiają m.in. do domów samotnej matki, domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, hospicjów perinatalnych i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Cieszymy się, że mogliśmy stać się koordynatorem akcji "Paczuszka dla maluszka".

Dnia 19 stycznia 2024 r. • Słodka akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego
Słodka akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego
Dnia 19 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyła się kolejna już akcja "Słodki Dzień" Samorządu Uczniowskiego polegająca na sprzedaży przepysznych wypieków i deserów. Tym razem cel był inny, ważniejszy. Zbieraliśmy na pomoc ludziom poszkodowanym w pożarze w Rychliku, którzy stracili dorobek życia. W ramach słodkiego dnia SU zebraliśmy dla pogorzelców pieniądze na sumę 911 zł. Przekazaliśmy je na ten cel i w całości wpłaciliśmy na zbiórkę.

Dnia 12 stycznia 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 8 stycznia do piątku 12 stycznia 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Piotr Szczypski.

Dnia 17 stycznia 2024 r. • Klasa VIa o książętach rodziny królewskiej na lekcji języka angielskiego
Klasa VIa o książętach rodziny królewskiej na lekcji języka angielskiego
Dnia 17 stycznia 2024 r. podczas zajęć kreatywnych z języka angielskiego uczniowie klasy VIa przygotowywali plakaty dotyczące książąt Williama i Harrego, którzy są potomkami Diany Spencer i obecnego Króla Wielkiej Brytanii, Karola III.

Dnia 12 stycznia 2024 r. • Hanna Sienkiewicz z wyróżnieniem w powiatowym konkursie historycznym o powstaniu wielkopolskim
Hanna Sienkiewicz z wyróżnieniem w powiatowym konkursie historycznym o powstaniu wielkopolskim
Uczniowie klas V i VI: Hanna Sienkiewicz, Marcelina Marek oraz Mateusz Czeszejko, w dniu 12 stycznia 2024 r. wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Historycznym "Powstańczym szlakiem ku sercu Puszczy Noteckiej", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Miałach. Tematyka rywalizacji jest związana z historią największego zwycięskiego zrywu Polaków — powstania wielkopolskiego. Miło nam donieść, że uczennica klasy V Hanna Sienkiewicz uzyskała wyróżnienie w tymże konkursie w kategorii uczniów klas V i VI.

Dnia 5 stycznia 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od wtorku 2 stycznia do piątku 5 stycznia 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosiła Klara Ryder.

Dnia 12 stycznia 2024 r. • Klasy II i III w Jump Extreme Pilskim Parku Rozrywki
Klasy II i III w Jump Extreme Pilskim Parku Rozrywki
W dniu 12 stycznia 2024 r. klasy II i III były w Jump Extreme Pilskim Parku Rozrywki. Jest to niesamowite miejsce rozrywki w Pile. Dzięki szkolnemu wyjazdowi mogliśmy aktywnie spędzić wspólnie czas. Dzięki różnym atrakcjom w niektórych momentach wręcz unosiliśmy się nad ziemią.

Dnia 11 stycznia 2024 r. • Wyniki szkolnego konkursu ortograficznego dla klas I–III
Wyniki szkolnego konkursu ortograficznego dla klas I–III
Dnia 11 stycznia 2024 r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ortograficznego dla uczniów z klas I–III zorganizowanego przez wychowawczynię klasy II p. Agnieszkę Kapelę. W eliminacjach wzięło udział 26 uczniów.

Dnia 11 stycznia 2024 r. • Świąteczna galeria prac uczniowskich
Świąteczna galeria prac uczniowskich
Przedstawiamy świąteczną galerię prac uczniów wykonanych na lekcjach plastyki. Jest to wspomnienie z dni 12 i 15 grudnia 2023 r.

Dnia 10 stycznia 2024 r. • O królowej Elżbiecie na zajęciach kreatywnych w klasie VIa
O królowej Elżbiecie na zajęciach kreatywnych w klasie VIa
Podczas zajęć kreatywnych z języka angielskiego klasa VIa w pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego poznaje członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Lekcje te mają na celu poszerzać wiedzę uczniów na temat krajów anglojęzycznych. Na ostatnim naszym spotkaniu w dniu 10 stycznia 2024 r. przybliżyliśmy sobie postać królowej Elżbiety II.

Dnia 9 stycznia 2024 r. • Noworoczne życzenia zerówki
Noworoczne życzenia zerówki
Z okazji Nowego Roku dzieci w dniu 9 stycznia 2024 r. z oddziału przedszkolnego życzą dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń. Niech każdy dzień w 2024 r. przynosi wszystkim uśmiech.

Dnia 6 stycznia 2024 r. • VIII Trzcianecki Orszak Trzech Króli
VIII Trzcianecki Orszak Trzech Króli
W święto Objawienia Pańskiego gromadzimy się w kościołach, a następnie od wielu lat w mnóstwie miejsc w Polsce i na świecie na uroczystych przejściach ulicami w celu wspólnego uradowania się faktem płynącym z wydarzenia zbawczego, jakim jest narodzenie Jezusa Chrystusa. Teofania, a więc objawienie się Boga na Ziemi w widzialnej postaci, wkroczenie Syna Bożego w historię ludzkości stanowi źródło naszych orszakowych działań. Tym razem w sobotę 6 stycznia 2024 r. po zakończonej Eucharystii w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, wszyscy spotkaliśmy się w parku 1 Maja, aby właśnie stamtąd wyruszyć po godz. 12.00 w ramach VIII Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli, będąc skupieni pod hasłem "W jasełkach leży!". Chodzi bowiem o to, że dawniej "małe jasła" oznaczały żłobek, a ze względu na nasze niezwykłe wydarzenie razem pielgrzymowaliśmy do miejsca, gdzie leżało Dzieciątko — nasz mały Zbawiciel, poczęty z Ducha Świętego, narodzony z Maryi.

Dnia 27 grudnia 2023 r. • Nagrody w powiatowym konkursie plastycznym dotyczącym Wielkopolski
Nagrody w powiatowym konkursie plastycznym dotyczącym Wielkopolski
Uczniowie naszej szkoły Mateusz Czeszejko oraz Konstanty Łaszkiewicz zajęli ex equo III miejsce w III Powiatowym Konkursie Historyczno-Plastycznym "A nad Wielkopolską leci krzyk wolności" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Miałach. Rywalizacja została zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Miałach.

Dnia 22 grudnia 2023 r. • Życzenia bożnarodzeniowe
Życzenia bożonarodzeniowe

Dnia 22 grudnia 2023 r. • Jasełka zerówki dla klas I–III
Jasełka zerówki dla klas I–III
W piątek 22 grudnia 2023 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w auli szkolnej odbyły się jasełka przygotowywane przez dzieci z oddziału przedszkolnego dla uczniów klas I–III. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami. Po występie najmłodsi otrzymali ogromnie brawa od widowni.

Dnia 22 grudnia 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 18 grudnia do piątku 22 grudnia miano Bohatera Tygodnia nosił Adam Olczak.

Dnia 22 grudnia 2023 r. • Spektakl świąteczny i pozostałe grudniowe działania Samorządu Uczniowskiego
Spektakl świąteczny i pozostałe grudniowe działania Samorządu Uczniowskiego
Dnia 22 grudnia 2023 r. w naszej szkole stało się uroczyście, podniośle, świątecznie i niebywale radośnie, a to za sprawą obchodzonego corocznie tradycyjnie adwentowego dnia skupienia. Z tego powodu nasz Samorząd Uczniowski wraz z dziewczynkami z klasy III oraz przedstawicielami klas II i VII przygotował krótki spektakl świąteczny dla klas IV–V z szeregiem różnych aktywności. Były scenki o tym, co jest najważniejsze w święta, czyli chwile przeżyte z najbliższymi i nie tylko.

Dnia 22 grudnia 2023 r. • Adwentowy dzień skupienia
Adwentowy dzień skupienia
W dniu 22 grudnia 2023 r. nasza szkoła zanurzyła się w atmosferze adwentowego dnia skupienia. W ten sposób oczekiwaliśmy na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. W klimatycznie przystrojonych salach lekcyjnych uczniowie poszczególnych zespołów klasowych spotkali się, by oddać się refleksji nad tajemnicą narodzin Nowonarodzonego.

Dnia 21 grudnia 2023 r. • Świetlicowe résumé — grudzień 2023
Świetlicowe résumé — grudzień 2023
W grudniu nie ma chyba innej tematyki związanej z takimi działaniami niż te świąteczne i bożonarodzeniowe. Prace plastyczne, które tworzyliśmy, były też przeznaczone na szkolny kiermasz, a ten odbył się podczas niedawnego spotkania adwentowego. Powstały błyszczące choinki z brokatowego arkusza piankowego odpowiednio uciętego i sklejonego oraz koralików w formie bombek.

Dnia 20 grudnia 2023 r. • Podsumowanie konkursu biblioteki szkolnej dotyczącego świątecznych wierszy i życzeń
Podsumowanie konkursu biblioteki szkolnej dotyczącego świątecznych wierszy i życzeń
Dnia 20 grudnia 2023 r. podsumowaliśmy szkolny konkurs dla klas III–VIII organizowany przez naszą bibliotekę szkolną pt. "Najpiękniejszy list do Mikołaja lub wiersz o tematyce świątecznej". I miejsce dzięki napisaniu wiersza zajęła Izabella Różycka z klasy III, II miejsce — Maja Szymanowska z klasy III, również będąca autorką wiersza, a III miejsce przypadło Natalii Bielej z klasy VII, która przygotowała świąteczne życzenia.

Dnia 20 grudnia 2023 r. • Podsumowanie konkursu Samorządu Uczniowskiego na najlepszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej
Podsumowanie konkursu Samorządu Uczniowskiego na najlepszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej
Dnia 20 grudnia 2023 r. nasz Samorząd Uczniowski podsumował coroczną kolejną już edycję konkursu szkolnego polegającego na jak najpiękniejsze, najciekawsze przygotowanie klasy na święta Bożego Narodzenia. W salach lekcyjnych pojawiły się przeróżne ozdoby, choinki, własnoręczne dekoracje i to kryterium między innymi brało pod uwagę jury w ocenie zagospodarowania przestrzeni zajęciowej. Należy podkreślić, że każdy zespół klasowy naszej szkoły otrzymał nagrodę, miejsce lub wyróżnienie w ramach tych eliminacji.

Dnia 19 grudnia 2023 r. • Jasełka zerówki
Jasełka zerówki
We wtorek 19 grudnia 2023 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w auli szkolnej odbyły się jasełka przygotowywane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Wzięli w nich udział pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska, prefekt szkoły ks. Marcin Libera MS oraz rodzice młodych artystów. Przedstawienie było wyjątkowe.

Dnia 15 grudnia 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 11 grudnia do piątku 15 grudnia 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Krzysztof Sienkiewicz.

Dnia 19 grudnia 2023 r. • In der Weihnachtsbäckerei — smak i zapach świąt Bożego Narodzenia na języku niemieckim
In der Weihnachtsbäckerei — smak i zapach świąt Bożego Narodzenia na języku niemieckim
W ostatnim tygodniu przed świętami w dniu 19 grudnia 2023 r. uczniowie klas VII i VIII piekli na języku niemieckim tradycyjne niemieckie pierniczki. Warto dodać, że najstarszy przepis na te ciasteczka pochodzi z Norymbergii, gdzie tamtejsi mnisi w klasztorze stworzyli unikatową recepturę, która do dzisiaj jest ściśle chroniona. Nasze pierniczki były upieczone według zbliżonej instrukcji i były naprawdę smaczne.

Dnia 19 grudnia 2023 r. • Stroiki bożonarodzeniowe w klasie I
Stroiki bożonarodzeniowe w klasie I
W dniu 19 grudnia 2023 r. przy okazji omawiania tematu "Pachnące drzewka" i poznawania gatunków drzew iglastych uczniowie klasy I wykonywali ozdobne stroiki bożonarodzeniowe.

Dnia 18 grudnia 2023 r. • Przedstawicielka banku o oszczędzaniu w klasach I i II
Przedstawicielka banku o oszczędzaniu w klasach I i II
Dnia 18 grudnia 2023 r. klasy I i II miały okazję uczestniczyć w szkole w spotkaniu z przedstawicielką Polskiej Kasy Oszczędności Banku Polskiego. Dzieci dowiedziały się wiele istotnych informacji odnośnie pieniędzy i oszczędzania. Na zakończenie uczniowie otrzymali prezenty.

Dnia 18 grudnia 2023 r. • Klasa VIb w sądzie
Klasa VIb w sądzie
W ramach kontynuacji cyklu "Poznaj mój zawód" klasa VIb w dniu 18 grudnia 2023 r. zwiedziła Sąd Rejonowy w Trzciance, w którym pracuje jako kurator mama Natalii Klepianowskiej, pani Agnieszka Klepianowska. Uczniowie z zaciekawieniem zobaczyli salę rozpraw, pokój przesłuchań oraz celę.

Dnia 15 grudnia 2023 r. • II miejsce i wyróżnienie w Gminnym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków
II miejsce i wyróżnienie w Gminnym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków
W piątek 15 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku odbył się X Gminnym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. Nasz oddział przedszkolny reprezentowało dwóch wykonawców: Olgierd Bogrycewicz, śpiewając kolędę "Dzisiaj w Betlejem", i Lena Śliwińska, wykonując kolędę "Lulajże, Jezuniu".

Dnia 8 grudnia 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 4 grudnia do piątku 8 grudnia 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosiła Amelia Pawlęty.

Dnia 14 grudnia 2023 r. • Spotkanie adwentowe
Spotkanie adwentowe
Właśnie trwamy w Adwencie — łac. "adventus" oznacza przyjście. Oczekujemy więc na Narodzenie Jezusa. Zależy nam, by przede wszystkim dokonało się ono w naszych sercach. Nasza społeczność szkolna właśnie z tej okazji w czwartek 14 grudnia 2023 r. przybyła do auli sąsiedniego Zespołu Szkół Technicznych, gdzie odbyło się spotkanie adwentowe.

Dnia 13 grudnia 2023 r. • Zerówkowe ozdabianie pierników
Zerówkowe ozdabianie pierników
Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierników oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszym oddziale przedszkolnym nie mogło tego zabraknąć. W środę 13 grudnia 2023 r. zebraliśmy się, aby ozdobić świąteczne ciasteczka. Na stołach pojawiły kolorowy lukier, pisaki cukrowe, posypki, które pomogły nam w samodzielnym upiększaniu naszych pierniczków.

Dnia 13 grudnia 2023 r. • Integracyjna wycieczka na lodowisko do Piły
Integracyjna wycieczka na lodowisko do Piły
Dnia 13 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły — klasy VIb i VII, wzięli udział w wycieczce na lodowisko w Pile. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych. Uczniowie mieli sposobność sprawdzania swoich możliwości podczas jazdy na łyżwach oraz okazję, by wspólnie spędzić czas.

Dnia 13 grudnia 2023 r. • Klasa III porządkuje Pomnik Niepodległości
Klasa III porządkuje Pomnik Niepodległości
W dniu 13 grudnia 2023 r. klasa III robiła porządki wokół Pomnika Niepodległości. To już kolejny miesiąc, kiedy nasza szkoła dba o teren wokół tego upamiętnionego miejsca przywołującego naszych bohaterów walczących o suwerenność Polski.

Dnia 12 grudnia 2023 r. • Warsztaty szycia bombek przez zerówkę
Warsztaty szycia bombek przez zerówkę
W dniu 12 grudnia 2023 r. odwiedziła nas pani Agnieszka Kienitz, która przeprowadziła w klasie 0 warsztaty szycia bombek. Wcześniej gościła z tym samym szkoleniem w klasie I. Pani opowiedziała nam, na czym polega jej praca, z jakich urządzeń korzysta, tworząc pomysłowe ozdoby choinkowe. Każdy przedszkolak otrzymał potrzebne materiały do wykonania mięciutkiej, świątecznej bombki.

Dnia 12 grudnia 2023 r. • Klasa VIb na zajęciach piernikowych
Klasa VIb na zajęciach piernikowych
W dniu 12 grudnia 2023 r. klasa VIb wzięła udział w zajęciach piernikowych w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej.

Dnia 9 grudnia 2023 r. • III miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Koszykowej dziewcząt
III miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Koszykowej dziewcząt
Dnia 9 grudnia 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej dziewcząt w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn: ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej w Łomnicy, Szkoły Podstawowej nr 1 i nasza szkoła. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. W pierwszym meczu przegraliśmy z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2, natomiast w meczu o III miejsce pokonaliśmy drużynę z Łomnicy. Klasyfikacja końcowa ukształtowała się następująco: I miejsce — Szkoła Podstawowa nr 2, II miejsce — Szkoła Podstawowa nr 3, III miejsce — nasza reprezentacja, IV miejsce — Szkoła Podstawowa w Łomnicy, i V miejsce — Szkoła Podstawowa nr 1.

Dnia 11 grudnia 2023 r. • Z tarczą po II Powiatowym Konkursie Historycznym dotyczącym Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
Z tarczą po II Powiatowym Konkursie Historycznym dotyczącym Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
Uczniowie klasy VII Jakub Wijatkowski, Jakub Matuszewski oraz Marian Dąbrowski w dniu 11 grudnia 2023 r. wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Historycznym dotyczącym Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 "Łuny goreją u brzegów Noteci", zorganizowanym przez Zespół Szkół Leśnych w Goraju. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. Uczniowie w trakcie eliminacji musieli rozwiązać test wiedzy, w którym znalazły się pytania związane z faktografią wielkopolskiego zrywu, postaciami ważnymi dla lokalnych dziejów, a także wnioskowaniem na podstawie tekstu źródłowego. Po podliczeniu punktów okazało się, że uczeń naszej szkoły Jakub Wijatkowski uzyskał bardzo dobry wynik i ostatecznie zajął III miejsce.

Dnia 1 grudnia 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 27 listopada do piątku 1 grudnia 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosił Antoni Bednarek.

Dnia 11 grudnia 2023 r. • Klasa II w banku
Klasa II w banku
Dnia 11 grudnia 2023 r. uczniowie klasy II naszej szkoły udali się z wizytą do banku Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA. Po jego zwiedzaniu dzieci uczyły się, jak obsługiwać bankomat oraz dowiedziały się, jak odróżnić prawdziwy banknot od fałszywego. Uczniowie wiedzą też teraz dzięki PKO Bankowi Polskiemu, że warto oszczędzać pieniądze.

Dnia 11 grudnia 2023 r. • Klasa I szyje bombki
Klasa I szyje bombki
W dniu 11 grudnia 2023 r. odwiedziła nas mama naszej koleżanki Antoniny - pani Agnieszka Kienitz, która przeprowadziła w klasie I warsztaty szycia bombek. Pani Agnieszka jest właścicielką pracowni rękodzieła "Lomilo". Opowiedziała nam, na czym polega jej praca, z jakich urządzeń korzysta, tworząc pomysłowe ozdoby.

Dnia 8 grudnia 2023 r. • Wycieczka do Berlina
Wycieczka do Berlina
W piątek 8 grudnia 2023 r. rano o godz. 4.30 zebraliśmy się przy dworcu PKP w Trzciance i wsiedliśmy do autobusu. Pojechaliśmy po drugą część naszej grupy — po uczniów w Białej, i wyruszyliśmy do Berlina. Czas podróżowania upłynął nam szybko i miło na słuchaniu świątecznych piosenek w języku niemieckim. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, nasza pani przewodnik zaczęła opowiadać nam o tamtejszych zabytkach, takich jak: mur berliński, Brama Brandenburska, Reichstag, pomnik Pomordowanych Żydów Europy oraz plac Poczdamski. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Techniki, a stamtąd poszliśmy do pomieszczeń, gdzie można było wykonać doświadczenia i eksperymenty.

Dnia 7 grudnia 2023 r. • Podsumowanie listopadowych szkolnych konkursów matematycznych
Podsumowanie listopadowych szkolnych konkursów matematycznych
W czwartek 7 grudnia 2023 r. podsumowaliśmy listopadowe edycje naszych comiesięcznych szkolnych konkursów matematycznych.

Dnia 25 listopada 2023 r. • Szkolny konkurs plastyczny ukazujący nasze pluszowe misie
Szkolny konkurs plastyczny ukazujący nasze pluszowe misie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole w dniu 25 listopada 2023 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny pt. "Mój pluszowy miś". Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach — płaskie oraz przestrzenne. Pani Agnieszka Kapela jako jurorka eliminacji przyznała poszczególne miejsca.

Dnia 6 grudnia 2023 r. • Mikołajki
Mikołajki
W dniu 6 grudnia 2023 r. w naszej szkole mieliśmy mikołajki. Z okazji tego dnia, kiedy to obchodzi się zwyczaj obdarowywania się drobnymi prezentami w dzień św. Mikołaja, mieliśmy niezwykłe zajęcia. Piekliśmy pierniki, dawaliśmy przygotowane wcześniej upominki naszym rówieśnikom. Każdy zespół klasowy odwiedził Święty Mikołaj, który zauważył nasze dobre zachowanie i zostawił nam słodkie podarki.

Dnia 6 grudnia 2023 r. • Nocne oczekiwanie klas III, IV i V
Nocne oczekiwanie klas III, IV i V
Uczniowie klas III, IV i V spotkali się już wieczorem w przeddzień mikołajek — w dniu 5 grudnia 2023 r. Wspólnie uczestniczyliśmy w wieczornych roratach. Po powrocie z kościoła samodzielnie przygotowaliśmy kolację. Po posiłku czekały na nas zabawy oraz atrakcje przygotowane przez wychowawców klas. Nocowanie w salach szkolnych było niezwykłym wydarzeniem dla wielu z nas. Rozwijaliśmy swoją samodzielność i współpracę w ramach różnych gier.

Dnia 5 grudnia 2023 r. • Zerówkowy kalendarz adwentowy
Zerówkowy kalendarz adwentowy
Przed nami jest radosny czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Podczas Adwentu, jak co roku dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przygotowują się do przeżycia świat Bożego Narodzenia, wykonując zadania tematyczne oraz dbając o dobre uczynki anonsowane w kalendarzu adwentowym dla Dzieciątka. W pierwszych dniach grudnia 2023 r. czymś takim, co zostało zrealizowane w naszej zerówce, to było np. napisanie listu do Świętego Mikołaja, nauczenie się wiersza o nim, ubranie choinki świątecznej czy powiedzenie trzem osobom miłych słów.

Dnia 4 grudnia 2023 r. • Prawidłowa higiena jamy ustnej — lekcja zerówki
Prawidłowa higiena jamy ustnej — lekcja zerówki
W poniedziałek 4 grudnia 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach na temat dbania o zęby prowadzonych przez naszą higienistkę środowiskową medycyny szkolnej p. Lidię Strojną. Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się ważnych rzeczy związanych z higieną jamy ustnej.

Dnia 30 listopada 2023 r. • Śnieżne zabawy zerówki
Śnieżne zabawy zerówki
W dniu 30 listopada 2023 r. spadł pierwszy śnieg. Dlatego też postanowiliśmy pobawić się na dworze i dotknąć wszechogarniającej bieli. Oddaliśmy się zimowemu szaleństwu, świetnie się razem bawiliśmy. Pogoda była w tym dniu mroźna, ale nikomu z nas to nie przeszkadzało, bo my — przedszkolaki, wiemy, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka.

Dnia 24 listopada 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 20 listopada do piątku 24 listopada 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosił Olgierd Bogrycewicz.

Dnia 1 grudnia 2023 r. • Klasy IV i V na basenie w Pile
Klasy IV i V na basenie w Pile
W dniu 1 grudnia 2023 r. uczniowie klas IV i V byli na basenie w Pile. Naszym celem było wspólne spędzenie czasu i odreagowanie w przyjemnej wodzie.

Dnia 30 listopada 2023 r. • Mistrz ortografii w klasach I-III
Mistrz ortografii w klasach I-III
W dniu 30 listopada 2023 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs ortograficzny dla klas I–III. W eliminacjach wzięło udział 28 uczniów.

Dnia 28 listopada 2023 r. • Klasy I i II na basenie w Wałczu
Klasy I i II na basenie w Wałczu
W dniu 28 listopada 2023 r. uczniowie klas I i II byli na basenie w Wałczu. Celem naszego wyjazdu była integracja zespołów klasowych oraz wdrażanie i ćwiczenie umiejętności samoobsługowych. Drugoklasiści, jaki i pierwszoklasiści stawili dzielnie czoła trudnościom. Z pewnością powtórzymy taką atrakcję.

Dnia 30 listopada 2023 r. • Dyskoteka szkolna
Dyskoteka szkolna
Dnia 30 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla klas IV–VIII. Potrzebowaliśmy takiego pozalekcyjnego czasu zabawy i integracji. O oprawę muzyczną, poczęstunek w postaci napojów, chipsów, i ciastek zadbał nasz Samorząd Uczniowski. Frekwencja dopisała, dobry humor też oraz bawiliśmy się świetnie. Imprezę oceniamy 10/10.

Dnia 30 listopada 2023 r. • Świetlicowe résumé – listopad 2023
Świetlicowe résumé – listopad 2023
W listopadzie 2023 r. w naszej świetlicy szkolnej dominowały aktywności związane z jesienią, ale i kalendarzem wydarzeń. Wykonaliśmy pracę plastyczną na temat listopadowego nieba. Użyliśmy do tego markera oraz farb, w których maczaliśmy chusteczki i odwzorowaliśmy odpowiedni motyw. Za ich pomocą powstały jesienne barwne drzewa. Z okazji dnia 1 listopada wykonaliśmy gazetkę tematyczną, kolorując znicze, które symbolizują pamięć o zmarłych. Z kolei w dniu 11 listopada uczciliśmy utworzoną ze słodyczy biało-czerwoną flagę Polski.

Dnia 29 listopada 2023 r. • Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — brązowo
Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — brązowo
W środę 29 listopada 2023 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy czas kolorowej zdrowej szkoły — dzień brązowy. W tym czasie nie brakowało u nas atrakcji związanych z akcentowanym kolorem. Wymienialiśmy zdrowe produkty spożywcze zachowane w barwie brązowej. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o orzechach i migdałach.

Dnia 17 listopada 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 13 listopada do piątku 17 listopada 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosiła Lena Śliwińska.

Dnia 28 listopada 2023 r. • Zakładki książkowe przedszkolaków
Zakładki książkowe przedszkolaków
Dzieci z oddziału przedszkolnego: Marta Rapke, Olgierd Bogrycewicz oraz Lena Śliwińska, w dniu 16 listopada 2023 r. brały udział w konkursie plastycznym pt. "Zakładka do książki". Organizatorem eliminacji było Gminne Przedszkole nr 2 w Trzciance. Niestety nasze przedszkolaki nie zostały laureatami konkursu, ale cieszymy się, że potrafią samodzielnie wykonać ozdobne paski papieru wkładane do książki w miejscu, w którym przerwało się czytanie, czyli zakładki książkowe.

Dnia 28 listopada 2023 r. • Klasa III rozpoczyna przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
Klasa III rozpoczyna przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
W klasie III w ramach inauguracji przedświątecznych przygotowań do Bożego Narodzenia w dniu 28 listopada 2023 r. wykonaliśmy prace plastyczne o tej tematyce, a mianowicie powstał Mikołaj z kolorowego papieru i białej papilotki od babeczek. Powiesiliśmy je na klasowej gazetce.

Dnia 27 listopada 2023 r. • Skrzynka życzliwości i pozdrowień oraz zakup kuli dyskotekowej
Skrzynka życzliwości i pozdrowień oraz zakup kuli dyskotekowej
Z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień nasz Samorząd Uczniowski zgodnie z tradycją lat ubiegłych przygotował w dwóch budynkach szkoły skrzynkę korespondencyjną, do której do dnia 24 listopada 2023 r. wszyscy mogli wrzucać miłe liściki dla innych uczniów lub pracowników szkoły, będące wyrazem sympatii, wsparcia, motywujące do działania, szeroko rozumiane przychylne wiadomości i wyrazy pamięci, przyjaznego usposobienia do osób nam towarzyszących. Po posegregowaniu pełnej pozytywnych wyrazów poczty trafiła ona do uradowanych odbiorców, malując radość i zadowolenie na twarzach obdarowanych.

Dnia 24 listopada 2023 r. • Wyniki konkursu plastycznego dotyczącego pluszowych misiów
Wyniki konkursu plastycznego dotyczącego pluszowych misiów
W piątek 24 listopada 2023 r. podczas świętowania Światowego Dnia Pluszowego Misia rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla oddziału przedszkolnego przygotowany specjalnie na tę okazję. Nasza pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska je oceniła.

Dnia 24 listopada 2023 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
W piątek 24 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyszło do naszej zerówki ze swoim małym lub dużym przyjacielem przytulanką.

Dnia 23 listopada 2023 r. • Teatralna przestroga przed ucieczką w świat wirtualny
Teatralna przestroga przed ucieczką w świat wirtualny
W czwartek 23 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I–III wybrały się na spektakl teatralny "Baśniowe granie" do Hali Sportowo-Widowiskowej. Został on wystawiony przez teatr Artenes z Wrocławia. Głównym przesłaniem sztuki było zwrócenie uwagi na negatywne skutki, jakie niesie ze sobą zbyt częste spędzanie czasu z telefonem komórkowym lub tabletem.

Dnia 23 listopada 2023 r. • III miejsce i wyróżnienia w gminnym konkursie recytatorskim o jesieni
III miejsce i wyróżnienia w gminnym konkursie recytatorskim o jesieni
Dnia 23 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Słowa pod parasolem". Był on dedykowany uczniom klas I–III. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby i każda z nich odniosła sukces. Z klasy I Zofia Pełszyk zdobyła III miejsce, z klasy II — Zofia Bogrycewicz otrzymała wyróżnienie i z klasy III Jan Jóźwiak — również wyróżnienie. Tematyka prezentowanego wybranego liryku była związana z jesienią oraz stanowiła poezję polską.

Dnia 21 listopada 2023 r. • Świetlicowe choinki
Świetlicowe choinki
Wielkimi krokami zbliżamy się do świąt bożonarodzeniowych. W związku z tym w naszej małej pracowni świetlicowej w dniu 21 listopada 2023 r. powstały pierwsze choinki wykonane z puszystej włóczki i szklanych koralików.

Dnia 10 listopada 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 6 listopada do piątku 10 listopada 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosił Kacper Pomostowski.

Dnia 21 listopada 2023 r. • Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Dnia 21 listopada 2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wtedy to do klas wyruszyli posłańcy przyjaźnie usposobieni, aby propagować i zachęcać młodszych i starszych uczniów do bycia pełnym pozytywnych uczuć do innych.

Dnia 21 listopada 2023 r. • Spotkanie patriotyczne w klasie III z zaproszonymi babciami i dziadkami
Spotkanie patriotyczne w klasie III z zaproszonymi babciami i dziadkami
We wtorek 21 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie patriotyczne w klasie III. Zaproszeni zostali na nie babcie i dziadkowie. Uczniowie recytowali wiersze i razem z przybyłymi gośćmi śpiewali pieśni patriotyczne.

Dnia 22 listopada 2023 r. • Wokalne zmagania — Cecyliada 2023
Wokalne zmagania — Cecyliada 2023
W dniu 22 listopada 2023 r. w Centrum Integracji Społecznej w Trzciance odbył się XII Powiatowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej "Cecyliada 2023". Eliminacje są organizowane przez Katolicką Szkołę Podstawową w Trzciance. Charakter corocznych przesłuchań ma na celu wyłonienie najlepszych wykonawców w kategoriach indywidualnej i zespołowej wśród klas I–III, IV–VI i VII–VIII na poziomie szkoły podstawowej. Wystąpienia wokalne stanowią formę kultywowania pieśni i piosenek religijnych. Grupa uczestników przybyłych z różnych stron powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego skupiła się z racji wspomnienia św. Cecylii Rzymianki, patronki muzyki sakralnej.

Dnia 20 listopada 2023 r. • Podsumowanie konkursu Samorządu Uczniowskiego dotyczącego portretu świętego
Podsumowanie konkursu Samorządu Uczniowskiego dotyczącego portretu świętego
Dnia 20 listopada 2023 r. rozstrzygnęliśmy szkolny konkurs Samorządu Uczniowskiego pod tytułem "Portret Świętego". Trwamy w listopadzie, a więc tematyka eliminacji jak najbardziej była trafna. Polegały one na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką przedstawiającej wizerunek wybranego świętego.

Dnia 17 listopada 2023 r. • Chórek klasy III koncertuje
Chórek klasy III koncertuje
Listopad to miesiąc, w którym patriotyzm odgrywa szczególną rolę. Chórek z klasy III nie staje w miejscu, ale z piosenką na ustach koncertuje ze starszymi kolegami i koleżankami. Cieszymy się, że w tym roku udało się nam zaśpiewać w Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Technicznych w Trzciance.

Dnia 17 listopada 2023 r. • Dzień Postaci z Bajek w klasach IV–VIII
Dzień Postaci z Bajek w klasach IV–VIII
W piątek 17 listopada 2023 r. za sprawą Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek w klasach IV–VIII. Zadaniem starszych uczniów było przebrać się w najciekawszy strój prezentujący bohatera z bajki. Co ciekawe, na tym poziomie są również spragnieni ci dojrzalsi z nas zabawy i wcielania się w różne osoby bajkowe czy baśniowe. Nie wstydzą się ucharakteryzować jak dzieci, mają duży dystans do siebie i potrafią się wspaniale wczuć w rolę i świetnie przygotować swój wizerunek.

Dnia 16 listopada 2023 r. • Dzień Postaci z Bajek w zerówce
Dzień Postaci z Bajek w zerówce
Dnia 16 listopada 2023 r. w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Postaci z Bajek. Z dumą prezentowaliśmy bajeczne kostiumy. Z wielką ochotą uczestniczyliśmy w tańcach i zabawach prowadzonych przez p. Ewę Koniuszy. Na naszych twarzach malował się uśmiech, który nie zniknął mimo chwilowego zmęczenia. Dzień Postaci z Bajek pozostawił w nas wiele niesamowitych wrażeń.

Dnia 14 listopada 2023 r. • Innowacyjna lekcja historii
Innowacyjna lekcja historii
Dnia 14 listopada 2023 r. starsi uczniowie naszej szkoły — klasa VII i VIII, wzięli udział w projekcie "Innowacyjna historia — nowe technologie w służbie edukacji" realizowanym w Zespole Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich w Trzciance. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w pokazie filmów historycznych dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości, co ważne prezentowane one były za pomocą technologii VR (ang. virtual reality — wirtualna rzeczywistość).

Dnia 15 listopada 2023 r. • Wzięliśmy udział w Gminnym Turnieju Układania Puzzli
Wzięliśmy udział w Gminnym Turnieju Układania Puzzli
W środę 15 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego: Franciszek Tecław i Piotr Szczypski, reprezentowały nasz oddział przedszkolny w Gminnym Turnieju Układania Puzzli. Organizatorem konkursu było Gminne Przedszkole nr 3 w Trzciance. Eliminacje składały się z trzech etapów, na podstawie których wyłoniono zwycięzców.

Dnia 14 listopada 2023 r. • II miejsce w Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej
II miejsce w Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej
W środę 14 listopada 2023 r. odbył się w Kuźnicy Czarnkowskiej 25. Festiwal Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Zuzanna Bryk, Marta Gaweł i Alicja Sienkiewicz zajęła II miejsce w kategorii klas I–III. Dziewczynki wykonały "Rotę". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 14 listopada 2023 r. • Nasza zerówkowiczka zajęła II miejsce w konkursie lalkowym o świętych
Nasza zerówkowiczka zajęła II miejsce w konkursie lalkowym o świętych
Składamy gratulacje dla Klary Ryder z oddziału przedszkolnego, która zajęła II miejsce w V Powiatowym Rodzinnym Konkursie "Świeci na miarę (naszych czasów)". W dniu 14 listopada 2023 r. wręczyliśmy naszej laureatce dyplom i nagrodę książkową. Życzymy dalszych sukcesów!!!

Dnia 13 listopada 2023 r. • Dzień Postaci z Bajek dla klas I–III
Dzień Postaci z Bajek dla klas I–III
Dnia 13 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Postaci z Bajek dla klas I–III. Uczniowie przebrali się w różnych bohaterów kreskówek i baśni, co można podziwiać w galerii. Przeprowadzony został bajkowy teleturniej, w którym wzięły udział trzy drużyny z różnych klas. Pytania dotyczyły znajomości bajek, cytatów, bohaterów czy ich atrybutów.

Dnia 13 listopada 2023 r. • Mistrz tabliczki mnożenia klas I–III
Mistrz tabliczki mnożenia klas I–III
Od listopada 2023 r. rozpoczęliśmy zmagania uczniów klas I–III w celu uzyskania tytułu "Mistrz Tabliczki Mnożenia".

Dnia 10 listopada 2023 r. • Znicz Niepodległości
Znicz Niepodległości
W przededniu Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada 2023 r. klasa VIa zapaliła pod Pomnikiem Niepodległości znicz upamiętniający Polaków walczących o wolność naszej ojczyzny w różnych okresach historii.

Dnia 10 listopada 2023 r. • Rozstrzygnęliśmy I Powiatowy Konkurs O Laur Niepodległej
Rozstrzygnęliśmy I Powiatowy Konkurs O Laur Niepodległej
W wigilię Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs "O Laur Niepodległej". Jego historia jest bardzo ciekawa, bowiem pomysł na organizację takiej rywalizacji zrodził się w 2018 r. Wtedy dla uczniów naszej szkoły stworzyliśmy formułę, według której klasowe zespoły odpowiadały na pytania z kilku zakresów: języka polskiego, historii oraz muzyki.

Dnia 10 listopada 2023 r. • 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w klasach I-III
105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w klasach I-III
W dniu 10 listopada 2023 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy II wykonali inscenizację pt. "Ojczyzno! Pamiętamy!" z okazji 105. rocznicy odzyskania wolności. Na przedstawienie licznie przybyli uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego, pani dyrektor Dorota Pawłowska i wychowawcy klas. Treścią przedstawienia była historia naszego narodu.

Dnia 10 listopada 2023 r. • Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
W oddziale przedszkolnym drugi tydzień listopada 2023 r. był czasem bogatym w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Codziennie wzbogacaliśmy wiedzę na temat patriotyzmu i naszej Ojczyzny.

Dnia 10 listopada 2023 r. • Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu 10 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość została zorganizowana, by rozwijać u dzieci poczucie przynależności narodowej, promować postawę patriotyzmu oraz oddać hołd poległym w walce o wolną Polskę.

Dnia 10 listopada 2023 r. • Śpiewanie hymnu w szkole
Śpiewanie hymnu w szkole
W piątek 10 listopada 2023 r. o symbolicznej godz. 11.11, a więc w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości corocznie obchodzonego w dniu 11 listopada, nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu", zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zebraliśmy się wszyscy na dziedzińcu szkolnym, aby wspólnie odśpiewać "Mazurek Dąbrowskiego". Wcześniej jednak dla podkreślenia doniosłości chwili stanęliśmy wszyscy obok siebie i ułożyliśmy wspólnie żywą flagę biało-czerwoną z trzymanych kartek z barwami narodowymi.

Dnia 9 listopada 2023 r. • Prezentacje o upadku muru berlińskiego
Prezentacje o upadku muru berlińskiego
W dniu 9 listopada 2023 r. uczniowie klasy VII wykazali się ogromnym zaangażowaniem i przygotowali plakaty, prezentacje oraz fotoksiążki na temat upadku muru berlińskiego, którego 34. rocznica przypadała właśnie w podanym terminie. Dzięki wspaniałej pracy uczniów zawsze chętnych do pracy wszyscy mogli poznać historię tego wydarzenia, które jest elementem wiedzy kulturoznawczej na lekcji języka niemieckiego.

Dnia 3 listopada 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 30 października do piątku 3 listopada 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosiła Marta Rapke.

Dnia 8 listopada 2023 r. • Przedstawione teatralnie mity greckie
Przedstawione teatralne mity greckie
Dnia 8 listopada 2023 r. dla starszych uczniów naszej szkoły został zorganizowany wyjazd do teatru w Pile. Dzieci z klas VI–VIII miały możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. "Mity greckie" w Regionalnym Centrum Kultury "Fabryka Emocji". Podczas występu uczniowie mogli zobaczyć znane im z lekcji języka polskiego historie z zupełnie innej strony, ponieważ stworzony spektakl był komedią.

Dnia 7 listopada 2023 r. • Mistrz działań pisemnych w klasach VI–VIII
Mistrz działań pisemnych w klasach VI–VIII
We wtorek 7 listopada 2023 r. podsumowaliśmy drugi etap szkolnego konkursu matematycznego "Mistrz Działań Pisemnych w klasach VI–VIII". Wśród uczestników konkursu wyłoniliśmy cztery osoby, które w szybkim tempie bezbłędnie rozwiązały wszystkie przykłady.

Dnia 31 października 2023 r. • Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V
Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V
W piątek 31 października 2023 r. podsumowaliśmy drugi etap naszego szkolnego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia" w klasach IV–V. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Piduch z klasy IV, drugie miejsce zdobyła Maria Poniatowska z klasy V, na trzecim miejscu uplasowała się Agata Wyrwa z klasy V, kolejne miejsca i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia należały do uczniów klasy V: Gabrieli Furs, Aleksandra Chazbijewicza, Piotra Henszkego, Marii Bakinowskiej, Marcina Ułasowca i Mateusza Czeszejko. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Dnia 31 października 2023 r. • O zagrożeniach duchowych przed Halloween
O zagrożeniach duchowych przed Halloween
W dniu 31 października 2023 r. uczniowie klas VI–VIII uczestniczyli w warsztatach dotyczących obchodów święta Halloween. Na początek wysłuchali miniwykładu, z którego dowiedzieli się skąd się wzięła ta „zabawa”, jak również to, jakie stanowi zagrożenie w życiu duchowym. Spotkanie było okazją, by usłyszeć świadectwo Patrycji Hurlak — aktorki do niedawna uwikłanej w okultyzm, która o sobie mówi „nawrócona wiedźma”.

Dnia 31 października 2023 r. • Bal wszystkich świętych
Bal wszystkich świętych
We wtorek 31 października 2023 r. w naszej szkole uczniowie klas I–III brali udział w balu wszystkich świętych. Wzorem lat ubiegłych każdy mógł przebrać się za wybranego świętego lub błogosławionego. Jako chrześcijanie jesteśmy wyznawcami ŻYCIA.

Dnia 30 października 2023 r. • Świetlicowe résumé — październik 2023
Świetlicowe résumé — październik 2023
Październik 2024 r. w naszej szkolnej świetlicy obfitował w typowo jesienne aktywności. Było wiele prac plastycznych o tej tematyce. Jako pierwsze wyrosły przed nami drzewa jesienne malowane farbami. Pień i konary powstały dzięki naszej odrysowanej ręce, a liście malowaliśmy patyczkami i koreczkami.

Dnia 27 października 2023 r. • Wyniki V Powiatowego Rodzinnego Konkursu Święci na miarę (naszych czasów)
Wyniki V Powiatowego Rodzinnego Konkursu Święci na miarę (naszych czasów)
W dniu 27 października 2023 r. odbyły się obrady jury dotyczące V Powiatowego Rodzinnego Konkursu "Święci na miarę (naszych czasów)". W skład komisji oceniającej weszły: przewodnicząca nauczyciel techniki Katolickiej Szkoły Podstawowej Agnieszka Kapela oraz członkinie dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Marzena Felsmann i nauczyciel plastyki Katolickiej Szkoły Podstawowej Małgorzata Grzyb. W ramach eliminacji napłynęło 20 prac konkursowych z powiatu.

Dnia 27 października 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 23 października do piątku 27 października 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosiła Julia Wajner.

Dnia 27 października 2023 r. • Porządkowanie cmentarza parafialnego
Porządkowanie cmentarza parafialnego
W dniu 27 października 2023 r. przed Wszystkimi Świętymi klasa VIa pomogła w uporządkowaniu cmentarza parafialnego przy ulicy Piotra Skargi. Sprzątnęliśmy fragmenty głównych alejek oraz groby zasłużonych mieszkańców naszego miasta.

Dnia 27 października 2023 r. • Poznanie zawodu rodzica w klasie VIb
Poznanie zawodu rodzica w klasie VIb
Dnia 27 października 2023 r. klasa VIb rozpoczęła cykl spotkań pt. "Poznaj mój zawód". Raz w miesiącu specjalnym gościem na lekcji wychowawczej będzie rodzic ucznia z naszego zespołu klasowego. Spotkania mają na celu włączenie opiekunów w życie klasy i szkoły oraz zaprezentowanie uczniom ciekawych zawodów.

Dnia 27 października 2023 r. • Słodki dzień Samorządu Uczniowskiego
Słodki dzień Samorządu Uczniowskiego
W piątek 27 października 2023 r. odbył się pierwszy w tym roku kiermasz słodkości zorganizowany przez nas w ramach akcji "Słodki dzień Samorządu Uczniowskiego". Członkowie SU wraz z rodzicami przygotowali wiele smakowitości, za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy. Wspaniale się angażujecie — jesteśmy wdzięczni.

Dnia 26 października 2023 r. • Makiety akademii pana Kleksa w klasie IV
Makiety akademii pana Kleksa
Dnia 26 października 2023 r. uczniowie klasy IV na lekcji języka polskiego zaprezentowali wykonane makiety akademii pana Kleksa na podstawie tytułowego obiektu edukacyjnego obecnego w utworze Jana Brzechwy. Projekt realizowany był w ramach pracy grupowej. Dzieci musiały stworzyć model szkoły w oparciu o opis z książki.

Dnia 26 października 2023 r. • Przerywnik muzyczno-ruchowy zerówki – film
YouTube - film
Prezentujemy Przerywnik muzyczno-ruchowy zerówki. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej.

Dnia 26 października 2023 r. • Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
W czwartek 26 października 2023 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance był ważny dzień dla naszych pierwszoklasistów. Dzieci, by zostać pełnoprawnymi uczniami, musiały zaprezentować swoje umiejętności i pokazać, że dobrze ze sobą współpracują.

Dnia 25 października 2023 r. • Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — żółto
Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — żółto
W środę 25 października 2023 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy czas kolorowej zdrowej szkoły: dzień żółty. Wówczas nie brakowało atrakcji mających barwę cytryny, jaskrów, żółtka itp. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o owocach i warzywach w kolorze żółtym.

Dnia 24 października 2023 r. • Szkolny konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków
Szkolny konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków
Dnia 24 października 2023 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków pt. "Dlaczego warto uczyć się języków obcych?". Miło nam ogłosić, że I miejsce zajęła Natalia Bielej z klasy VII. Zostały również wręczone trzy wyróżnienia: dla Adrianny Kapeli z klasy VII, Marii Piduch z klasy VII i Antoniny Wiśniewskiej z klasy VIa. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy.

Dnia 23 października 2023 r. • Jubileuszowy Festyn
Jubileuszowy Festyn
W dniu 23 października 2023 r. z okazji 20-lecia naszej szkoły na dziedzińcu przed budynkiem szkoły odbył się Jubileuszowy Festyn dla uczniów. Dzięki inicjatywie Rady Rodziców działającej przy szkole impreza została poprowadzona przez zespół pań "Animacje dla dzieci" z Wyrzyska. Było mnóstwo działań integracyjnych przy rytmicznej muzyce.

Dnia 21 października 2023 r. • Jubileusz 20 lat istnienia Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance
Jubileusz 20 lat istnienia Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance
W sobotę 21 października 2023 r. Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Siostry Faustyny w Trzciance obchodziła 20-lecie istnienia. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się o godz. 12.00 dziękczynną Mszą św., która odbyła się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Potem nastąpiła część oficjalna w Centrum Integracji Społecznej.

Dnia 19 października 2022 r. • Przerywnik muzyczno-ruchowy zerówki – film
YouTube - film
Prezentujemy Przerywnik muzyczno-ruchowy zerówki. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej.

Dnia 20 października 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 16 października do piątku 20 października 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosiła Laura Kułak.

Dnia 19 października 2023 r. • Nagrodzone przedszkolaki na powiatowym przeglądzie recytatorskim
Nagrodzone przedszkolaki na powiatowym przeglądzie recytatorskim
Dnia 19 października 2023 r. w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbył się Powiatowy Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Małe rączki, wielkie słowa", edycja 2023 r. Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki Olgierd Bogrycewicz oraz Piotr Szczypski zostali nagrodzeni dyplomem oraz nagrodą za znakomity występ. Brawa dla najmłodszych za odwagę i talent.

Dnia 18 października 2023 r. • Pouczający spektakl o pastuszku i królu
Pouczający spektakl o pastuszku i królu
W środę 18 października 2023 r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy Teatru Eden. Głównym bohaterem pouczającego spektaklu był pastuszek Dawid, zajmujący się wypasaniem owieczek, oraz król, który na wszystkich się gniewał. Pasący dzięki swej odwadze pomagał zapanować władcy nad jego złym humorem. A w jaki sposób to uczynił?

Dnia 18 października 2023 r. • Wzięliśmy udział w akcji, będąc wśród miliona dzieci modlących się na różańcu
Wzięliśmy udział w akcji, będąc wśród miliona dzieci modlących się na różańcu
W dniu 18 października 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji "Milion dzieci modli się na różańcu" organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", stanowiącej międzynarodową organizację pozarządową. W związku z tym w ramach słówka odbywającego się na przerwie międzylekcyjnej wszystkie klasy wraz z wychowawcami wyszły na dziedziniec szkolny.

Dnia 16 października 2023 r. • Zerówkowe prace namalowane słowem na powiatowy konkurs literacko-plastyczny
Zerówkowe prace namalowane słowem na powiatowy konkurs literacko-plastyczny
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 16 października 2023 r. narysowały prace plastyczne do wierszy ulubionych poetów polskich na IX Powiatowy Konkurs Literacko-Plastyczny "Słowem malowane" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance.

Dnia 16 października 2023 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 16 października 2023 r. w zerówce obchodziła je Julia Wajner.

Dnia 26 czerwca 2023 r. • Kleksografia w klasie IV
Kleksografia w klasie IV
Podczas lekcji języka polskiego w dniu 16 października 2023 r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach kleksografii. Doświadczenie to pozwoliło im wczuć się w sytuację bohaterów omawianej na zajęciach lektury Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa".

Dnia 13 października 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 9 października do piątku 13 października 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosiła Zuzanna Herzog.

Dnia 13 października 2023 r. • Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w piątek 13 października 2023 r. w naszej szkole za sprawą Samorządu Uczniowskiego rozpoczęliśmy celebrowanie tego niezwykle ważnego święta w naszym uczniowskim życiu. Odbył się uroczysty apel dla całej społeczności szkolnej. Były wiersze, piosenki, życzenia recytowane przez uczniów od klasy III po klasę VIII. Słowa wyrażały niezbitą wdzięczność i podziękowania dla naszych wychowawców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły.

Dnia 12 października 2023 r. • Gwiezdne wojny z udziałem zerówki
Gwiezdne wojny z udziałem zerówki
W dniu 12 października 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego były w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance na ekspozycji zorganizowanej wspólnie z Fan Wars Gwiezdną Wystawą. Wydarzenie jest inspirowane filmem "Gwiezdne wojny" — amerykańską epicką sagą fantastyczną.

Dnia 10 października 2023 r. • Braliśmy udział w Międzyszkolnej Lidze Warcabowej Gminy Trzcianka
Braliśmy udział w Międzyszkolnej Lidze Warcabowej Gminy Trzcianka
Dnia 10 października 2023 r. odbył się pierwszy turniej IV edycji Międzyszkolnej Ligii Warcabowej Gminy Trzcianka pod patronatem Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzcianka Lasów Państwowych Radosława Gostołka. Gospodarzami rozgrywek była Szkoła Podstawowa w Łomnicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Czeszejko, Piotr Henszke, Hanna Sienkiewicz, troje z klasy V, i Alicja Sienkiewicz z klasy III. Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji warcabowej.

Dnia 6 października 2023 r. • Konkursowe recytacje wierszy poetów polskich w zerówce
Konkursowe recytacje wierszy poetów polskich w zerówce
W piątek 6 października 2023 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski pt. "Wiersze poetów polskich". Miał on na celu rozwijanie zdolności wygłaszania utworu literackiego w sposób artystyczny i prezentację umiejętności dzieci. Do pełnienia roli jurora eliminacji poproszono panią dyrektor szkoły katolickiej Dorotę Pawłowską.

Dnia 10 października 2023 r. • Klasa IV na wystawie o herbie
Klasa IV na wystawie o herbie
Kolejny zespół klasowy z naszej szkoły, tym razem klasa IV, w dniu 10 października 2023 r. wziął udział w zajęciach prowadzonych na wystawie plenerowej przygotowanej przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance, poświęconej historii polskiego herbu, zorganizowanej w parku 1 Maja.

Dnia 26 czerwca 2023 r. • Wybraliśmy przedstawiciela do Młodzieżowej Rady Gminy
Wybraliśmy przedstawiciela do Młodzieżowej Rady Gminy
W dniu 6 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły wybrali swojego przedstawiciela do Młodzieżowej Rady Gminy Trzcianka. W wyborach wystartowały dwie uczennicy klasy VIII: Hanna Lisiak oraz Patrycja Czarnecka. Przed głosowaniem kandydatki zaprezentowały swój program wyborczy w czasie wtorkowego słówka. Mówiły o pomysłach, które chciałyby realizować w ramach Młodzieżowej Rady Gminy Trzcianka.

Dnia 6 października 2023 r. • Dzień św. Franciszka w klasach IV–VIII
Dzień św. Franciszka w klasach IV–VIII
W piątek 6 października 2023 r. podsumowaliśmy konkurs zorganizowany z okazji dnia św. Franciszka. Jego celem było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej postaci świętego. Uczniowie, którzy podjęli się tego trudu, mogli korzystać z różnych źródeł informacji. Wszyscy uczestnicy konkursu zgodnie przyznają, że szukając odpowiedzi na zadane w krzyżówce pytania zdobyli wiele ciekawych informacji na temat św. Franciszka. Wśród osób, które prawidłowo i w wyznaczonym terminie ukończyły nasze zadanie zostały rozlosowane nagrody książkowe.

Dnia 6 października 2023 r. • Demeter i Kora w klasie V
Demeter i Kora w klasie V
Uczniowie klasy V na lekcji języka polskiego w dniu 6 października 2023 r. zagrali bohaterów "Mitu o Demeter i Korze". Dzięki takim zajęciom dzieci miały możliwość wczuć się w sytuację omawianych postaci oraz zaprezentować swoje talenty aktorskie i plastyczne.

Dnia 5 października 2023 r. • Klasa VIII z wizytą w Liceum Ogólnokształcącym
Klasa VIII z wizytą w Liceum Ogólnokształcącym
W czwartek 5 października 2023 r. uczniowie klasy VIII mogli skonfrontować swoje wyobrażenia na temat trzcianeckiego Liceum Ogólnokształcącego z rzeczywistością. Dzięki zaproszeniu pani Anny Kaźmierczak-Wyrwie, mamie naszego kolegi Bartka, pracującej w LO, mogliśmy doświadczyć, jak wyglądają tamtejsze sale lekcyjne, uczestniczyć we fragmentach różnych lekcji, a na końcu spotkania wziąć udział w teście, który sprawdzał, jak dużo informacji udało nam się zapamiętać w ciągu naszych odwiedzin w nowej szkole.

Dnia 5 października 2023 r. • Klasy VII i VIII podróżowały dookoła świata
Klasy VII i VIII podróżowały dookoła świata
W czwartek 5 października 2023 r. klasy VII i VIII udały się w niezwykłą podróż „45 minut dookoła świata” z wykorzystaniem gogli VR 360. Będąc w Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance, przenieśliśmy się do Paryża i Londynu, byliśmy na Wielkim Murze Chińskim, odwiedziliśmy buddyjską świątynię w Bangkoku, zobaczyliśmy Times Square w Nowym Jorku, a także zatrzymaliśmy się w Rio De Janerio. To było niezwykłe przeżycie.

Dnia 6 października 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 2 października do piątku 6 października 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki miał Ignacy Łaszkiewicz.

Dnia 6 października 2023 r. • Spotkanie integracyjne zerówki
Spotkanie integracyjne zerówki
W czwartek 6 października 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i ich rodzice oraz wychowawczynie p. Ewa Koniuszy i p. Krystyna Słowińska mieli spotkanie integracyjne pt. "Dzień kreatywnej kropki w Katolickiej Szkole Podstawowej". Jego celem było wzajemne poznanie się i nawiązanie bliższej relacji, a także podkreślenie roli odwagi i zabawy w naszym życiu. Z tej okazji nasze ubrania były wypełnione kolorowymi kropkami.

Dnia 5 października 2023 r. • Dzień Patrona Szkoły w klasach I–III
Dzień Patrona Szkoły w klasach I–III
W dniu 5 października 2023 r. uczniowie klas I–III wspominali świętą siostrę Faustynę — patronkę naszej szkoły. Dzieci poznały jej życiorys i pracowały w zespołach nad najciekawszymi zdarzeniami, które miały miejsce w jej życiu — a trzeba przyznać, że było ich wiele. Gotowe plakaty ozdobiły nasze sale lekcyjne i będą przypominały o zasługach świętej ważnej dla naszej społeczności szkolnej.

Dnia 10 października 2023 r. • Podsumowanie szkolnego konkursu o kukiełkach owocowo-warzywnych
Podsumowanie szkolnego konkursu o kukiełkach owocowo-warzywnych
W dniu 5 października 2023 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu technicznego "Kukiełka owocowo-warzywna". Do eliminacji zostało zgłoszonych niewiele prac, mimo to jury miało trudny wybór. Każda z nich była bardzo pomysłowa i kreatywna, dlatego komisja oceniająca postanowiła przyznać tylko wyróżnienia.

Dnia 4 października 2023 r. • Wspomnienie św. Franciszka
Wspomnienie św. Franciszka
W dniu 4 października 2023 r. wspominaliśmy św. Franciszka. Najbardziej znany jest jako patron zwierząt i ekologów, jednak patronuje także m.in. wielu zakonom, Włochom, aktorom, ubogim i niewidomym. Podczas zajęć oglądaliśmy film o św. Franciszku oraz prezentację "Modlitwa zwierząt". Tego dnia uczniowie klas I–III zamiast mundurka szkolnego mogli się przebrać za wybrane przez siebie zwierzątko. Pomysły na stroje przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, rodzice i uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością.

Dnia 2 października 2023 r. • Klasa II na nad jeziorem na warsztatach przyrodniczych
Klasa II na nad jeziorem na warsztatach przyrodniczych
W dniu 2 października 2023 r. uczniowie klasy II brali udział w warsztatach przyrodniczych, które odbyły się nad jeziorem Sarcze. Drugoklasiści rozpoznawali drzewa liściaste, obserwowali ptaki i pogodę. Pracowali z mapą. To była ciekawa lekcja pod chmurką.

Dnia 2 października 2023 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 2 października 2023 r. w zerówce obchodziła je Klara Ryder.

Dnia 3 października 2023 r. • Klasy II i IV na straganie
Klasy II i IV na straganie
W dniu 3 października 2023 r. w ramach promocji naszej szkoły uczniowie klasy II i IV wraz z panią Małgorzatą Grzyb wybrały się na nasze trzcianeckie targowisko, aby przedstawić wiersz Jana Brzechwy "Na straganie". Handlarze oraz przechodnie byli miło zaskoczeni. Każdy mógł poczęstować się cukierkiem, na którym znajdował się cytat z "Dzienniczka" św. s. Faustyny, patronki szkoły.

Dnia 2 października 2023 r. • Spotkanie klasy I z higienistką środowiskową medycyny szkolnej
Spotkanie klasy I z higienistką środowiskową medycyny szkolnej
W dniu 2 października 2023 r. uczniowie klasy I gościli w swojej sali lekcyjnej panią Lidię Strojną — naszą higienistkę środowiskową medycyny szkolnej. Tematem spotkania była higiena jamy ustnej, czyli to, co powinniśmy jeść oraz to, jak dbać o zęby, aby zachować zdrowy uśmiech. Dziękujemy za spotkanie.

Dnia 2 października 2023 r. • Dzień Chłopaka w klasie VIII
Dzień Chłopaka w klasie VIII
To już ostatni Dzień Chłopaka w takim gronie w klasie VIII. W przyszłym roku będziemy w innych szkołach i w innym towarzystwie. W dniu 2 października 2023 r. były życzenia, prezenty, pyszny poczęstunek i czas na rozmowy przy stole.

Dnia 30 września 2023 r. • Świetlicowe résumé — wrzesień 2023
Świetlicowe résumé — wrzesień 2023
Wrzesień 2023 w świetlicy szkolnej spędzaliśmy w naszym szkolnym ogródku, korzystając z rozpieszczającej pogody. Niemniej jednak udało nam się też stworzyć tak lubiane przez nas prace plastyczne. Były to "ostatnie letnie lody". Z włóczki przygotowaliśmy pompon imitujący gałkę słodkiej zamrożonej masy do jedzenia, a wafelek zrobiliśmy z kolorowego papieru.

Dnia 29 września 2023 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W piątek 29 września 2023 r. Dzień Chłopaka w zerówce obchodziliśmy na działkach ogrodowych "Malwa" w Trzciance. Najpierw dziewczynki z oddziału przedszkolnego złożyły swoim kolegom życzenia i zaśpiewały chłopakom uroczyste "Sto lat" i wręczyły drobne upominki.

Dnia 29 września 2023 r. • Moja rodzina — klasa I
Moja rodzina — klasa I
Uczniowie klasy I po raz kolejny mieli możliwość autoprezentacji. Tym razem w dniu 29 września 2023 r. opowiadali o swojej rodzinie.

Dnia 29 września 2023 r. • Wybuchające wulkany w klasie II
Wybuchające wulkany w klasie II
Klasa II uwielbia zajęcia przyrodnicze. W dniu 29 września 2023 r. był czas eksperymentów. Uczniowie budowali kratery, a późnej sprawdzali, czy wulkany wybuchną. To były ekscytujące zajęcia.

Dnia 29 września 2023 r. • Dzień Chłopaka w klasach I, IV i VIb
Dzień Chłopaka w klasach I, IV i VIb
W dniu 29 września 2023 r. we wszystkich zespołach klasowych był obchodzony Dzień Chłopaka. Przedstawiamy fotorelacje z wydarzenia z udziałem klas I, IV i VIb. Dziewczynki z klasy I pamiętały dziś o swoich kolegach. Przygotowały i wręczyły im drobne prezenty. Były również słodkości oraz wspólne oglądanie bajek.

Dnia 29 września 2023 r. • Szkolne obchody Dnia Chłopaka
Szkolne obchody Dnia Chłopaka
Z okazji obchodzonego w sobotę 30 września Dnia Chłopaka w naszej szkole za sprawą Samorządu Uczniowskiego celebrowanie rozpoczęliśmy już w piątek 29 września 2023 r. Każdy uczeń i pracownik naszej szkoły otrzymał słodki cukierek. Ponadto zorganizowano kolejny rok z rzędu plebiscyt na Mistera Klas II–VIII. Głosowały koleżanki w klasie. Nowością jest też wybór Mistera wśród pracowników szkoły.

Dnia 29 września 2023 r. • Mistrz działań pisemnych w klasach VI–VIII
Mistrz działań pisemnych w klasach VI–VIII
Na prośbę najstarszych uczniów naszej szkoły w tym roku szkolnym przeprowadzamy szkolny konkurs matematyczny, w którym również starsi uczniowie będą mogli rywalizować o tytuł mistrza. Zakładając, że tabliczka mnożenia w klasach VI–VIII jest już opanowana, nasze eliminacje sprawdzą biegłość w wykonywaniu działań pisemnych na liczbach wielocyfrowych. W dniu 29 września 2023 r. podsumowaliśmy pierwszy etap konkursowych zmagań.

Dnia 29 września 2023 r. • Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V
Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V
W piątek 29 września 2023 r. podsumowaliśmy pierwszy etap naszego szkolnego comiesięcznego konkursu matematycznego dla klas IV–V "Mistrz Tabliczki Mnożenia".

Dnia 28 września 2023 r. • Analiza rysunków dzieci w ramach badania Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
Analiza rysunków dzieci w ramach badania Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
W dniu 28 września 2023 r. odbyło się badanie związane z analizą rysunków najmłodszych przez studentów pod nazwą "Graficzna reprezentacja postaci człowieka przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym" realizowane pod kierunkiem prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej z Wydziału Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Projekt obejmuje jednokrotną obserwację przedszkolaków i uczniów klas I–III.

Dnia 28 września 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 25 września do piątku 29 września 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki miała Michalina Ławrynowicz.

Dnia 28 września 2023 r. • Ratownik medyczny w zerówce
Ratownik medyczny w zerówce
W dniu 27 września 2023 r. w naszym oddziale przedszkolnym gościł ratownik medyczny p. Dezyderiusz Łaszkiewicz — prywatnie tata Ignacego z naszej zerówki. Mieliśmy okazję obejrzeć strój specjalistyczny i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Mówiliśmy o tym, w jaki sposób można komuś udzielić wsparcia, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli o tym, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką numeru alarmowego.

Dnia 27 września 2023 r. • Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepkem
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepkem
Uczniowie klasy I w dniu 27 września 2023 r. uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Trzciance. Pisarzem zaproszonym na spotkanie był pan Grzegorz Kasdepke, twórca książek dla dzieci.

Dnia 27 września 2023 r. • Przedstawienie teatralne o niepokonanym olbrzymie
Przedstawienie teatralne o niepokonanym olbrzymie
Dnia 27 września 2023 r. odbyło się przedstawienie pt. "Niepokonany olbrzym" w wykonaniu teatru Eden. Spektakl był dedykowany klasom 0–III. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że dobro zawsze wygrywa ze złem.

Dnia 27 września 2023 r. • Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — pomarańczowo
Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — pomarańczowo
W środę 27 września 2023 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy czas kolorowej zdrowej szkoły — dzień pomarańczowy. W tym dniu nie brakowało atrakcji związanych z akcentowanym kolorem.

Dnia 26 września 2023 r. • Wzięliśmy udział w muzealnej grze historycznej o herbach Polski
Wzięliśmy udział w muzealnej grze historycznej
Uczennice klasy VIII Patrycja Czarnecka, Hanna Lisiak oraz Maja Bednarek w dniu 26 września 2023 r. wzięły udział szkolnej miejskiej grze historycznej "Tajemnice herbu Polski" zorganizowanej przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Do rywalizacji odbywającej się pod hasłem "Dziesięć wieków ewolucji, czyli historia polskiego herbu" zgłosiło się siedem szkół z naszej gminy.

Dnia 26 września 2023 r. • Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
W dniu 26 września 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Został on ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy w 2001 r. i od tego czasu obchodzony jest co roku w podanym dniu. Święto to ma na celu podkreślenie, jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej.

Dnia 25 września 2023 r. • Zajęcia przyrodnicze klasy II o lesie
Zajęcia przyrodnicze klasy II o lesie
W dniu 25 września 2023 r. odbyła się wycieczka klasy II do Stradunia. Uczniowie brali udział w zajęciach przyrodniczych pt. "Jesień w lesie". Rozpoznawaliśmy gatunki drzew, owadów i ptaków. Mierzyliśmy obwody pni i wspólnie spędzaliśmy czas.

Dnia 22 września 2023 r. • Zerówka uczy się zasad ruchu drogowego
Zerówka uczy się zasad ruchu drogowego
Od poniedziałku 18 września do piątku 22 września 2023 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Korzystając z wrześniowej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Obserwowaliśmy ruch uliczny oraz zachowanie pieszych i kierowców.

Dnia 22 września 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 18 września do piątku 22 września 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki miała Maja Ćwiek.

Dnia 21 września 2023 r. • Trening heraldyczny klasy VIII
Trening heraldyczny klasy VIII
Uczniowie klasy VIII w dniu 21 września 2023 r. wzięli udział w zajęciach poświęconych historii polskiego herbu. Spotkanie z panem Pawłem Krajewskim z Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance na wystawie plenerowej w parku 1 Maja było znakomitą formą przygotowań przed grą miejską poświęconą polskim herbom. Potraktowaliśmy to wydarzenie jako trening heraldyczny.

Dnia 20 września 2023 r. • Klasy VIb i VII w parku linowym w Rudnicy
Klasy VIb i VII w parku linowym w Rudnicy
W dniu 20 września 2023 r. uczniowie klas VIb i VII uczestniczyli w wycieczce do parku linowego w Rudnicy. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych. Uczniowie mieli sposobność sprawdzenia swoich możliwości fizycznych podczas wędrówki po torze linowym oraz okazję, by wspólnie spędzić kilka godzin na świeżym powietrzu.

Dnia 20 września 2023 r. • Klasa VIa podziwiała polskie herby
Klasa VIa podziwiała polskie herby
Uczniowie klasy VIa w dniu 20 września 2023 r. uczestniczyli w zajęciach muzealnych. Byli na wystawie poświęconej polskim herbom, umiejscowionej w trzcianeckim parku 1 Maja. Ekspozycja przedstawia te ważne znaki państwowe funkcjonujące od czasów Bolesława Chrobrego do współczesności.

Dnia 20 września 2023 r. • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Dzień 20 września 2023 r. był ważny dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą go Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaków. W tym to czasie już od rana panowała u nas wesoła atmosfera.

Dnia 18 września 2023 r. • Zerówkowicze w bibliotece publicznej
Zerówkowicze w bibliotece publicznej
W poniedziałek 18 września 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pierwsze spotkanie czytelnicze zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Tematem naszej niecodziennej lekcji było zapoznanie przedszkolaków z działaniem tej instytucji i zawodem bibliotekarza.

Dnia 18 września 2023 r. • Nasze talenty w klasie I
Nasze talenty w klasie I
Uczniowie klasy I w dniu 18 września 2023 r. prezentowali swoje talenty, pasje, zainteresowania. Każdy pierwszoklasista miał kilka minut, aby opowiedzieć o tym, czym się interesuje, co lubi robić w wolnym czasie. Dzięki tej aktywności mogliśmy poznać upodobania nowych kolegów i koleżanek.

Dnia 18 września 2023 r. • Rocznica sowieckiej agresji na Polskę
Rocznica sowieckiej agresji na Polskę
Dzień 17 września 1939 r. to ważna data dla Polaków. To właśnie wtedy w 1939 r. rozpoczęła się sowiecka agresja na nasz kraj, co wraz ze wcześniejszym atakiem Niemiec doprowadził do II wojny światowej. Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 18 września 2023 r. pamiętały o tym wydarzeniu i zapaliły znicz przy Pomniku Niepodległości, upamiętniając w ten sposób ofiary tej zbrodniczej napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Dnia 18 września 2023 r. • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 18 września 2023 r. po demokratycznych wyborach w naszej szkole powołany został nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2023/2024. Początkowo trwała kampania wyborcza zachęcająca do głosowania na wybranego ucznia. Kandydaci na członków SU przygotowali plakaty, ulotki, obwieszczenia i ogłoszenia ze swoimi pomysłami na szkolne działania. Członkinie SU z ubiegłego roku szkolnego przeszły po klasach I–VIII z kartami do głosowania oraz urną wyborczą i przeprowadziły anonimowe głosowanie. Także nasi nauczyciele oddawali swoje głosy.

Dnia 15 września 2023 r. • Wycieczka rowerowa klasy VIII nad Bukówkę
Wycieczka rowerowa klasy VIII nad Bukówkę
W sobotę 16 września 2023 r. klasa VIII wybrała się na wycieczkę rowerową po pięknych okolicach Trzcianki. Nie był to nasz pierwszy tego typu wyjazd, jednak zawsze udaje nam się znaleźć jakieś urokliwe zakątki, których jeszcze nie widzieliśmy. Lubimy też wracać w miejsca dobrze nam znane, które szczególnie lubimy, jak np. ścieżka przyrodniczo-leśna w Smolarni "Nad Bukówką".

Dnia 15 września 2023 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
W piątek 15 września 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Choć często podczas tego święta jako najważniejszy jest traktowany kolorowy strój z kółkami i różnobarwnymi plamkami, to tak naprawdę nie o kostium tu chodzi.

Dnia 15 września 2023 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W piątek 15 września 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kółkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynce Vashti.

Dnia 12 września 2023 r. • Jestem zerówkowiczem
Jestem zerówkowiczem
Jestem zerówkowiczem Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wśród koleżanek i kolegów czuję się wspaniale.

Dnia 12 września 2023 r. • Zerówka opiekuje się Pomnikiem Niepodległości
Zerówka opiekuje się Pomnikiem Niepodległości
We wtorek 12 września 2023 r. jednym z naszych zadań było uporządkowanie Pomnika Niepodległości, znajdującego się nieopodal naszej szkoły. Upamiętnia on wszystkich walczących o wolną, niepodległą Polskę.

Dnia 7 września 2023 r. • Nasze początki w zerówce
Nasze początki w zerówce
Jesteśmy zerówkowiczami, czyli najmłodszą grupą w Katolickiej Szkole Podstawowej. Wiele atrakcji już mieliśmy w dniach 5–7 września 2023 r. Kolorowaliśmy, zabawkami się bawiliśmy, klocki układaliśmy, tańczyliśmy oraz z placu przedszkolnego korzystaliśmy.

Dnia 6 września 2023 r. • Zasady zachowania przedszkolaka
Zasady zachowania przedszkolaka
W dniu 6 września 2023 r., dzieci z oddziału przedszkolnego utrwaliły zasady zachowania przedszkolaka oraz zobowiązały się do przestrzegania reguł i zasad panujących w naszej grupie przedszkolnej.

Dnia 4 września 2023 r. • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024
Inauguracja roku szkolnego 2023/2024
W dniu 4 września 2023 r. o godz. 10.00 przeżywaliśmy inaugurację roku szkolnego 2023/2024. Po wakacjach spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

ROK SZKOLNY 2022/2023
Dnia 23 czerwca 2023 r. • Zakończenie zajęć szkolnych
Zakończenie zajęć szkolnych
W piątek 23 czerwca 2023 r. odbyła się uroczystość Katolickiej Szkoły Podstawowej z okazji zakończenia zajęć szkolnych w roku szkolnym 2022/2023. Minęło 10 miesięcy nauki. Przyszedł więc czas na podsumowanie klasyfikacji uczniów i pracy szkoły. Spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, aby podczas mszy świętej podziękować za kończące się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w bieżącym roku szkolnym.

Dnia 23 czerwca 2023 r. • Konkurs na najlepszego czytelnika biblioteki szkolnej
Konkurs na najlepszego czytelnika biblioteki szkolnej
Na zakończenie zajęć szkolnych w roku szkolnym 2022/2023 w dniu 23 czerwca 2023 r. podsumowano szkolny konkurs na najlepszego czytelnika biblioteki szkolnej, czyli wybrano ucznia, który wypożyczył i przeczytał najwięcej książek w ciągu tego czasu. Zaskakujące jest to, że wygrały aż dwie osoby, i co więcej — pochodzące z najmłodszych klas. Są to Maja Szymanowska z klasy II i Adam Wajner z klasy I.

Dnia 22 czerwca 2023 r. • Prace plastyczne o św. Janie Chrzcicielu
Prace plastyczne o św. Janie Chrzcicielu
Słodkie niespodzianki czekały w dniu 22 czerwca 2023 r. na uczniów, którzy przygotowali prace plastyczne "Jan Chrzciciel". Były one prezentowane podczas odpustu parafialnego.

Dnia 22 czerwca 2023 r. • Mistrzowie roku szkolnego klas I–III
Mistrzowie roku szkolnego klas I–III
W dniu 22 czerwca 2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursów odbywających się w ciągu roku szkolnego klas I–III. Mistrzem tabliczki mnożenia został Tomasz Piduch, a mistrza ortografii przyznano Tomaszowi Piduchowi. Gratulujemy.

Dnia 22 czerwca 2023 r. • Pożegnanie klasy VIII
Pożegnanie klasy VIII
W czwartek 22 czerwca 2023 r. klasa VIII uczestniczyła wraz z nauczycielami i bliskimi w uroczystości pożegnania z naszą szkołą. Uczniowie ci właśnie stali się absolwentami. Pozostanie im tylko świadectwo z nazwą naszej szkoły, tableau z wizerunkami rówieśników i szereg wspomnień wspólnie przeżytych lekcji i nie tylko.

Dnia 22 czerwca 2023 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 22 czerwca 2023 r. w zerówce obchodził je Franciszek Tecław.

Dnia 22 czerwca 2023 r. • Ostatni dzień w oddziale przedszkolnym
Ostatni dzień w oddziale przedszkolnym
Dnia 22 czerwca 2023 r. odbyły się ostatnie zajęcia w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2022/2023. Na niebie świeciło piękne słońce, więc wybraliśmy się do Parku Ryb Słodkowodnych, gdzie spotkaliśmy modele tych zwierząt żyjących w wodzie, oddychających skrzelami, o kończynach w postaci płetw, ale także innych przedstawicieli świata zwierzęcego.

Dnia 22 czerwca 2023 r. • Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V — podsumowanie roku szkolnego
Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V — podsumowanie roku szkolnego
Przez cały rok szkolny uczniowie klas IV–V brali udział w comiesięcznych edycjach konkursu matematycznego "Mistrz Tabliczki Mnożenia".

Dnia 22 czerwca 2023 r. • Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego
Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego
Dnia 22 czerwca 2023 r. odbyło się ostatnie spotkanie Samorządu Uczniowskiego podsumowujące całoroczną udaną działalność i naszą współpracę w szkole. Miało ono charakter nagrodzenia wszystkich zainteresowanych w aktywność samorządową w roku szkolnym 2022/2023. Pani opiekun SU Monika Grzywacz podziękowała dziewczętom za wytrwałość i pracowitość.

Dnia 21 czerwca 2023 r. • Świetlicowe résumé – czerwiec 2023
Świetlicowe résumé – czerwiec 2023
Czerwcowe życie świetlicy szkolnej toczyło się już w większości na dziedzińcu szkolnym i to tam spędzaliśmy cały czas, bo pogoda dopisywała. Ponadto uczniowie już są tak zmęczeni zajęciami szkolnymi, że przez ten cały miesiąc wykonaliśmy tylko jedną pracę w tym miesiącu.

Relacje z wydarzeń w poprzednich latach znajdziecie w Archiwum
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com