INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
– Wydarzenia


ROK SZKOLNY 2023/2024
Dnia 22 maja 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 22 maja 2024 r. w zerówce obchodziła je Marta Rapke.

Dnia 21 maja 2024 r. • Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
We wtorek 21 maja 2024 r. odbyło się spotkanie integracyjne dla przyszłych zerówkowiczów pt. "Zabawy z balonami". Wydarzenie miało na celu zintegrowanie dzieci i rodziców, a także wprowadzenie najmłodszych w atmosferę przedszkolną poprzez wspólną zabawę.

Dnia 16 maja 2024 r. • Laureatka wojewódzkiego festiwalu piosenki
Laureatka wojewódzkiego festiwalu piosenki
W dniu 16 maja 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance, odbył się XXVII Wojewódzki Festiwal Piosenki dla Przedszkolaków "Czerwonak 2024". Miło nam poinformować, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego brały w nim udział. Adam Olczak po zaśpiewaniu piosenki "Powitamy wiosnę" otrzymał dyplom za udział w tych eliminacjach wokalnych. Lena Śliwinska natomiast po wykonaniu utworu "Laleczka z saskiej porcelany" otrzymała dyplom laureata powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Dnia 17 maja 2024 r. • Figury geometryczne w zerówce
Figury geometryczne w zerówce
W piątek 17 maja 2024 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia, podczas których dzieci uczyły się rozpoznawać podstawowe figury geometryczne. W trakcie lekcji zerówkowicze nie tylko identyfikowali różne tworzące kształty zbiory punktów na płaszczyźnie, takie jak koła, kwadraty, trójkąty i prostokąty, ale także przeliczali je, wykonywali proste operacje dodawania oraz klasyfikowali je według kształtu i wielkości.

Dnia 14 maja 2024 r. • Dzień Mamy i Taty w zerówce
Dzień Mamy i Taty w zerówce
We wtorek 14 maja 2024 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej odbyło się urocze przedstawienie zatytułowane "Kwiaty dla mamy i taty", przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas występu z okazji Dnia Mamy i Taty zerówkowicze recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali piosenki, sprawiając radość swoim rodzicom. Po przedstawieniu odbył się poczęstunek, podczas którego dorośli mogli spędzić czas ze swoimi dziećmi i innymi przybyłymi na spotkanie.

Dnia 13 maja 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 13 maja 2024 r. w zerówce obchodził je Olgierd Bogrycewicz.

Dnia 9 maja 2024 r. • Zerówka na miejskim placu zabaw
Zerówka na miejskim placu zabaw
W czwartek 9 maja 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję cieszyć się piękną słoneczną pogodą, gdy wybrały się na wycieczkę na największy plac zabaw Ekoludki w Trzciance. Wesołe wrzaski, śmiech i energia wypełniały powietrze, gdy maluchy bawiły się na huśtawkach, zjeżdżalniach i w labiryntach, tworząc niezapomniane wspomnienia pełne radości i zabawy.

Dnia 26 kwietnia 2024 r. • Misja sprzątania śmieci w zerówce
Misja sprzątania śmieci w zerówce
W piątek 26 kwietnia 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na spacer z misją sprzątania śmieci. Uzbrojone w rękawiczki i worki radosne maluchy przemierzały okoliczne ulice, zbierając każdy odpadek napotkany na swojej drodze. To było nie tylko zabawne i ekscytujące wydarzenie, ale także ważna lekcja o dbaniu o środowisko i trosce o naszą planetę, którą zerówkowicze przyswoiły w praktyce.

Dnia 24 kwietnia 2024 r. • Światowy Dzień Wody w zerówce
Światowy Dzień Wody w zerówce
W środę 24 kwietnia 2024 r. w ramach zdrowej kolorowej szkoły obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. To wydarzenie w oddziale przedszkolnym było dla nas niesamowitą edukacyjną przygodą! Zaczęliśmy od przyjemnego nastroju, ubierając się na niebiesko, aby podkreślić wagę wody. Wspólnie rozmawialiśmy o jej kluczowej roli dla ludzi, zwierząt i roślin oraz o tym, jak wpływa na nasze ciała.

Dnia 22 kwietnia 2024 r. • Wyróżnienia przedszkolne w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej
Wyróżnienia przedszkolne w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej
W 41. Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej zorganizowanym przez Bibliotekę Parafialną parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance odbył się konkurs plastyczny, w którym udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego. Wśród jego uczestników w dniu 22 kwietnia 2024 r. wyróżnienie otrzymali Olgierd Bogrycewicz, Krzysztof Sienkiewicz oraz Adam Olczak. Pozostałe przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!

Dnia 17 kwietnia 2024 r. • Dwa II miejsca w gminnym konkursie piosenki wiosennej
Dwa II miejsca w gminnym konkursie piosenki wiosennej
W środę 17 kwietnia 2024 r. odbył się Gminny Konkurs Piosenki "Wiosenne Przebudzenie" w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzciance. Jest to coroczne wydarzenie, które gromadzi utalentowanych młodych wokalistów z różnych zakątków naszej gminy. Odbywa się zazwyczaj na wiosnę, kiedy natura budzi się do życia, co dodaje tym eliminacjom dodatkowego uroku. Uczestnicy edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej prezentują swoje utwory, które często odzwierciedlają radość, nadzieję i energię wiosny.

Dnia 16 kwietnia 2024 r. • Zerówka na gminnym przeglądzie tańca
Zerówka na gminnym przeglądzie tańca
We wtorek 16 kwietnia 2024 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się IV Gminny Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca "Po prostu tańcz" organizowany przez Gminne Przedszkole nr 4 w Trzciance. Jest to wyjątkowe wydarzenie, pełne uroku i radości. Zadaniem przedszkolaków było zaprezentowanie na scenie jednego tańca do piosenki bajkowej.

Dnia 12 kwietnia 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 12 kwietnia 2024 r. w zerówce obchodziła je Lena Śliwińska.

Dnia 11 kwietnia 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 11 kwietnia 2024 r. w zerówce obchodziła je Michalina Ławrynowicz.

Dnia 30 marca 2024 r. • Życzenia wielkanocne
Życzenia wielkanocne

Dnia 27 marca 2024 r. • Przed Wielkanocą w zerówce
Przed Wielkanocą w zerówce
Ostatnie zajęcia w oddziale przedszkolnym przed Świętami Wielkanocnymi były pełne radości i wspaniałych doświadczeń. Rano w piątek 27 marca 2024 r. dzieci wzięły udział w zajęciach kulinarnych, kiedy to wspólnie przygotowywały sałatkę jarzynową na śniadanie wielkanocne. Po jej degustacji wszyscy delektowali się babką, jajkami i mazurkiem. Następnie udaliśmy się na przedstawienie pt. "Bajka, czyli wielkanocne zwyczaje", przygotowane przez klasę I.

Dnia 22 marca 2024 r. • Palemki wielkanocne w zerówce
Palemki wielkanocne w zerówce
W piątek 22 marca 2024 r. podczas zajęć w oddziale przedszkolnym dzieci wykonywały piękne palemki wielkanocne z gałązek wierzby, kolorowej bibuły i ozdób z forsycji. Każdy tworzył własną, unikalną świąteczną dekorację, co sprawiało, że atmosfera była pełna radości i kreatywności. Wszyscy byli podekscytowani i podziwiali swoje dzieła na końcu naszych wyjątkowych zajęć.

Dnia 21 marca 2024 r. • Zerówkowy wiosenny pokaz mody
Zerówkowy wiosenny pokaz mody
Wiosenny pokaz mody w oddziale przedszkolnym był pełen kolorowych i radosnych strojów. W dniu 21 marca 2024 r. dzieci ubrane w różnorodne zestawy ubraniowe pewnie kroczyły po wybiegu, prezentując swoje kreacje z uśmiechem na twarzy. Były kwieciste sukienki, spodnie w wiosennych kolorach. Panie wychowawczynie zachwycały się pomysłowością i kreatywnością przedszkolaków, a atmosfera podczas rewii była pełna radości i entuzjazmu.

Dnia 20 marca 2024 r. • Warsztaty wielkanocne zerówki
Warsztaty wielkanocne zerówki
W środę 20 marca 2024 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Stradunia na warsztaty wielkanocne do gospodarstwa agroturystycznego "Jaś i Małgosia". W tym dniu czekał na nas zajączek wielkanocny, który przygotował dla nas niezwykle ekscytujące zabawy w lesie. Mieliśmy okazję szukać ukrytych jajeczek zawierających w sobie zaskakujące zadania do wykonania, np. przechodzenie przez tunel, układanie puzzli, szukanie dużej pisanki, pokonywanie toru przeszkód i rywalizowanie w konkurencjach sportowych.

Dnia 15 marca 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 11 marca do piątku 15 marca 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Stanisław Helak.

Dnia 13 marca 2024 r. • Przedwiośnie sprzyja spacerom z dziećmi i aktywnemu wypoczynkowi
Przedwiośnie sprzyja spacerom z dziećmi i aktywnemu wypoczynkowi
W środę 13 marca 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zachwycały się pierwszymi oznakami wiosny — bratkami, krokusami, żonkilami, forsycją, pączkami i młodymi listkami. Jest to czas pełen kolorów i życia, który dodaje energii i radości do cieszenia się pięknem natury i aktywnym wypoczynkiem na łonie przyrody. Przedwiośnie więc sprzyja spacerom z dziećmi i aktywnemu wypoczynkowi.

Dnia 8 marca 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 4 marca do piątku 8 marca 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosiła Matylda Kasińska.

Dnia 6 marca 2024 r. • Zerówkowe prace na Konkurs Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych
Zerówkowe prace na Konkurs Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych
W dniu 6 marca 2024 r. tworzyliśmy prace plastyczne do Konkursu Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych w ramach XXXX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez Bibliotekę Parafialną przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance. Teraz cierpliwie oczekujemy na rozstrzygnięcie tych eliminacji.

Dnia 8 marca 2024 r. • Konkurs plastyczny w zerówce z okazji Dnia Kobiet
Konkurs plastyczny w zerówce z okazji Dnia Kobiet
W dniu 8 marca 2024 r. podczas świętowania w oddziale przedszkolnym rozstrzygnięto klasowy konkurs plastyczny pt. "Podaruj kartkę na Dzień Kobiet". Nasza pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska oraz pani Monika Grzywacz oceniły je i tak prezentują się wyniki naszych eliminacji...

Dnia 8 marca 2024 r. • Dzień Kobiet w zerówce
Dzień Kobiet w zerówce
Dzień Kobiet w zerówce był wyjątkowym czasem, kiedy to w dniu 8 marca 2024 r. chłopcy i dziewczęta razem celebrowali piękno kobiecości swoich rówieśniczek. W tym dniu męska część oddziału przedszkolnego z całego serca dedykowała swoje wysiłki i uwagę swoim koleżankom, aby uczcić ich istotną rolę w grupie zerówkowej. Jednym z najbardziej ujmujących elementów tego dnia było przygotowanie laurek i drobnych upominków dla naszych pań.

Dnia 28 lutego 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 28 lutego 2024 r. w zerówce obchodziły je Zuzanna Herzog oraz Amelia Rutkowska.

Dnia 28 lutego 2024 r. • Zdrowa kolorowa szkoła w zerówce — fioletowo
Zdrowa kolorowa szkoła w zerówce — fioletowo
W środę 28 lutego 2024 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy czas zdrowej szkoły — dzień fioletowych atrakcji. W tym czasie dowiedzieliśmy się, jakie owoce i warzywa są w kolorze mającym barwę powstałą ze zmieszania czerwieni i błękitu. Wiemy, że np. borówki, jagody, śliwki czy winogrona można stosować jako dodatek do śniadania podczas spożywania jogurtu, musli czy naleśników.

Dnia 26 lutego 2024 r. • Zerówkowe wspomnienia ferii
Zerówkowe wspomnienia ferii
W poniedziałek 26 lutego 2024 r. dzieci podczas zajęć z panią Ewą Koniuszy wspominały ferie zimowe. Tego dnia wykonaliśmy także odpowiednie prace plastyczne tematem nawiązujące do minionego atrakcyjnego czasu wolnego.

Dnia 26 lutego 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 26 lutego 2024 r. w zerówce obchodził je Adam Olczak.

Dnia 23 lutego 2024 r. • Ferie w zerówce
Ferie w zerówce
Od poniedziałku 19 lutego do piątku 23 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyły się specjalne zajęcia w ramach ferii dla chętnych dzieci z oddziału przedszkolnego chcących spędzić miło i atrakcyjne czas wolny od nauki. Odbyły się specjalne lekcje kulinarne, plastyczne i taneczne.

Dnia 9 lutego 2024 r. • Bezpieczne ferie — spotkanie z policjantami
Bezpieczne ferie — spotkanie z policjantami
W piątek 9 lutego 2024 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z policjantami. Uczestnikami były klasy I–III oraz oddział przedszkolny. Głównym celem naszej lekcji było przypomnienie najmłodszym zasad zachowania szczególnego bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

Dnia 9 lutego 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 9 lutego 2024 r. w zerówce obchodził je Kacper Pomostowski.

Dnia 9 lutego 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 5 lutego do piątku 9 lutego 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Antoni Nowak.

Dnia 2 lutego 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 29 stycznia do piątku 2 lutego 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Franciszek Tecław.

Dnia 8 lutego 2024 r. • Bal karnawałowy zerówki
Bal karnawałowy zerówki
Bal karnawałowy to czas zabaw i tańców, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, skoczna muzyka — w takiej atmosferze w czwartek 8 lutego 2024 r. bawiły się dzieci z naszego oddziału przedszkolnego. Z dumą prezentowaliśmy bajeczne kostiumy. Z wielką ochotą uczestniczyliśmy w pląsach prowadzonych przez wychowawczynię p. Ewę Koniuszy. Następnie udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie odbył się bal karnawałowy dla klas I–III pod kierunkiem grupy animacyjnej Mozaika w Poznaniu. My również zostaliśmy zaproszeni na tę imprezę.

Dnia 26 stycznia 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 22 stycznia do piątku 26 stycznia 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Szymon Pomostowski.

Dnia 1 lutego 2024 r. • Maski karnawałowe w zerówce
Maski karnawałowe
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 1 lutego 2024 r. wykonywały maski karnawałowe, które ozdabiały cekinami, świecidełkami, piórkami. Trwamy w okresie zabaw i balów do środy 14 lutego, więc swoimi zajęciami nawiązaliśmy do idei tworzenia specjalnych zasłon na twarz z otworami na oczy, nakładanych bardzo często podczas maskarad.

Dnia 31 stycznia 2024 r. • Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — biało
Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — biało
W środę 31 stycznia 2024 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy czas zdrowej kolorowej szkoły — dzień białych atrakcji. Jak co miesiąc, rodzice zerówkowiczów stanęli na wysokości zadania i z tej okazji zadbali o dopasowanie koloru ubrań dla swoich pociech. Wychowawczynie zerówki natomiast tematycznie dostosowały jadłospis do wydarzenia.

Dnia 25 stycznia 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 25 stycznia 2024 r. w zerówce obchodził je Krzysztof Sienkiewicz.

Dnia 24 stycznia 2024 r. • Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Dzień Babci i Dziadka w zerówce
W środę 24 stycznia 2024 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały dla swoich bliskich piękny występ artystyczny. Został on zatytułowany "Dzień Babci i Dziadka - Kocham Was całym ciałem". Najmłodsi recytowali wiersze, śpiewali piosenki i wykonywali układy taneczno-ruchowe. Dodatkowo zerówkowicze zatańczyli walca, cza-czę i hip-hop. Wręczyły też uwielbianym seniorom własnoręcznie wykonane upominki.

Dnia 23 stycznia 2024 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 23 stycznia 2024 r. w zerówce obchodził je Piotr Szczypski.

Dnia 23 stycznia 2024 r. • Przygotowania zerówki do Dnia Babci i Dziadka
Przygotowania zerówki do Dnia Babci i Dziadka
W oddziale przedszkolnym produkcja upominków trwa. Są serduszka, zakładki do książek, kwiaty — wszystko to dla kochanych dziadków. We wtorek 23 stycznia 2024 r. wstępnie zaprezentowaliśmy nasze dzieła z przeznaczeniem dla ukochanych seniorów z okazji zbliżającego się u nas Dnia Babci i Dziadka.

Dnia 19 stycznia 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 15 stycznia do piątku 19 stycznia 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosiła Amelia Rutkowska.

Dnia 16 stycznia 2024 r. • O myciu rąk w zerówce
O myciu rąk w zerówce
Dzieci z oddziału przedszkolnego miały kolejne spotkanie z higienistką środowiskową medycyny szkolnej panią Lidią Strojną. Temat, który został poruszony w poniedziałek 22 stycznia 2024 r., to "Jak prawidłowo myć ręce?"

Dnia 12 stycznia 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 8 stycznia do piątku 12 stycznia 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Piotr Szczypski.

Dnia 5 stycznia 2024 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od wtorku 2 stycznia do piątku 5 stycznia 2024 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosiła Klara Ryder.

Dnia 9 stycznia 2024 r. • Noworoczne życzenia zerówki
Noworoczne życzenia zerówki
Z okazji Nowego Roku dzieci w dniu 9 stycznia 2024 r. z oddziału przedszkolnego życzą dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń. Niech każdy dzień w 2024 r. przynosi wszystkim uśmiech.

Dnia 22 grudnia 2023 r. • Życzenia bożnarodzeniowe
Życzenia bożonarodzeniowe

Dnia 22 grudnia 2023 r. • Jasełka zerówki dla klas I–III
Jasełka zerówki dla klas I–III
W piątek 22 grudnia 2023 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w auli szkolnej odbyły się jasełka przygotowywane przez dzieci z oddziału przedszkolnego dla uczniów klas I–III. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami. Po występie najmłodsi otrzymali ogromnie brawa od widowni.

Dnia 22 grudnia 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 18 grudnia do piątku 22 grudnia miano Bohatera Tygodnia nosił Adam Olczak.

Dnia 22 grudnia 2023 r. • Adwentowy dzień skupienia
Adwentowy dzień skupienia
W dniu 22 grudnia 2023 r. nasza szkoła zanurzyła się w atmosferze adwentowego dnia skupienia. W ten sposób oczekiwaliśmy na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. W klimatycznie przystrojonych salach lekcyjnych uczniowie poszczególnych zespołów klasowych spotkali się, by oddać się refleksji nad tajemnicą narodzin Nowonarodzonego.

Dnia 19 grudnia 2023 r. • Jasełka zerówki
Jasełka zerówki
We wtorek 19 grudnia 2023 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w auli szkolnej odbyły się jasełka przygotowywane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Wzięli w nich udział pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska, prefekt szkoły ks. Marcin Libera MS oraz rodzice młodych artystów. Przedstawienie było wyjątkowe.

Dnia 15 grudnia 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 11 grudnia do piątku 15 grudnia 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosił Krzysztof Sienkiewicz.

Dnia 15 grudnia 2023 r. • II miejsce i wyróżnienie w Gminnym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków
II miejsce i wyróżnienie w Gminnym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków
W piątek 15 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku odbył się X Gminnym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. Nasz oddział przedszkolny reprezentowało dwóch wykonawców: Olgierd Bogrycewicz, śpiewając kolędę "Dzisiaj w Betlejem", i Lena Śliwińska, wykonując kolędę "Lulajże, Jezuniu".

Dnia 8 grudnia 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 4 grudnia do piątku 8 grudnia 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosiła Amelia Pawlęty.

Dnia 13 grudnia 2023 r. • Zerówkowe ozdabianie pierników
Zerówkowe ozdabianie pierników
Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierników oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszym oddziale przedszkolnym nie mogło tego zabraknąć. W środę 13 grudnia 2023 r. zebraliśmy się, aby ozdobić świąteczne ciasteczka. Na stołach pojawiły kolorowy lukier, pisaki cukrowe, posypki, które pomogły nam w samodzielnym upiększaniu naszych pierniczków.

Dnia 12 grudnia 2023 r. • Warsztaty szycia bombek przez zerówkę
Warsztaty szycia bombek przez zerówkę
W dniu 12 grudnia 2023 r. odwiedziła nas pani Agnieszka Kienitz, która przeprowadziła w klasie 0 warsztaty szycia bombek. Wcześniej gościła z tym samym szkoleniem w klasie I. Pani opowiedziała nam, na czym polega jej praca, z jakich urządzeń korzysta, tworząc pomysłowe ozdoby choinkowe. Każdy przedszkolak otrzymał potrzebne materiały do wykonania mięciutkiej, świątecznej bombki.

Dnia 1 grudnia 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 27 listopada do piątku 1 grudnia 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosił Antoni Bednarek.

Dnia 6 grudnia 2023 r. • Mikołajki
Mikołajki
W dniu 6 grudnia 2023 r. w naszej szkole mieliśmy mikołajki. Z okazji tego dnia, kiedy to obchodzi się zwyczaj obdarowywania się drobnymi prezentami w dzień św. Mikołaja, mieliśmy niezwykłe zajęcia. Piekliśmy pierniki, dawaliśmy przygotowane wcześniej upominki naszym rówieśnikom. Każdy zespół klasowy odwiedził Święty Mikołaj, który zauważył nasze dobre zachowanie i zostawił nam słodkie podarki.

Dnia 5 grudnia 2023 r. • Zerówkowy kalendarz adwentowy
Zerówkowy kalendarz adwentowy
Przed nami jest radosny czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Podczas Adwentu, jak co roku dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przygotowują się do przeżycia świat Bożego Narodzenia, wykonując zadania tematyczne oraz dbając o dobre uczynki anonsowane w kalendarzu adwentowym dla Dzieciątka. W pierwszych dniach grudnia 2023 r. czymś takim, co zostało zrealizowane w naszej zerówce, to było np. napisanie listu do Świętego Mikołaja, nauczenie się wiersza o nim, ubranie choinki świątecznej czy powiedzenie trzem osobom miłych słów.

Dnia 4 grudnia 2023 r. • Prawidłowa higiena jamy ustnej — lekcja zerówki
Prawidłowa higiena jamy ustnej — lekcja zerówki
W poniedziałek 4 grudnia 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach na temat dbania o zęby prowadzonych przez naszą higienistkę środowiskową medycyny szkolnej p. Lidię Strojną. Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się ważnych rzeczy związanych z higieną jamy ustnej.

Dnia 30 listopada 2023 r. • Śnieżne zabawy zerówki
Śnieżne zabawy zerówki
W dniu 30 listopada 2023 r. spadł pierwszy śnieg. Dlatego też postanowiliśmy pobawić się na dworze i dotknąć wszechogarniającej bieli. Oddaliśmy się zimowemu szaleństwu, świetnie się razem bawiliśmy. Pogoda była w tym dniu mroźna, ale nikomu z nas to nie przeszkadzało, bo my — przedszkolaki, wiemy, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka.

Dnia 24 listopada 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 20 listopada do piątku 24 listopada 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosił Olgierd Bogrycewicz.

Dnia 29 listopada 2023 r. • Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — brązowo
Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — brązowo
W środę 29 listopada 2023 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy czas kolorowej zdrowej szkoły — dzień brązowy. W tym czasie nie brakowało u nas atrakcji związanych z akcentowanym kolorem. Wymienialiśmy zdrowe produkty spożywcze zachowane w barwie brązowej. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o orzechach i migdałach.

Dnia 17 listopada 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 13 listopada do piątku 17 listopada 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosiła Lena Śliwińska.

Dnia 28 listopada 2023 r. • Zakładki książkowe przedszkolaków
Zakładki książkowe przedszkolaków
Dzieci z oddziału przedszkolnego: Marta Rapke, Olgierd Bogrycewicz oraz Lena Śliwińska, w dniu 16 listopada 2023 r. brały udział w konkursie plastycznym pt. "Zakładka do książki". Organizatorem eliminacji było Gminne Przedszkole nr 2 w Trzciance. Niestety nasze przedszkolaki nie zostały laureatami konkursu, ale cieszymy się, że potrafią samodzielnie wykonać ozdobne paski papieru wkładane do książki w miejscu, w którym przerwało się czytanie, czyli zakładki książkowe.

Dnia 24 listopada 2023 r. • Wyniki konkursu plastycznego dotyczącego pluszowych misiów
Wyniki konkursu plastycznego dotyczącego pluszowych misiów
W piątek 24 listopada 2023 r. podczas świętowania Światowego Dnia Pluszowego Misia rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla oddziału przedszkolnego przygotowany specjalnie na tę okazję. Nasza pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska je oceniła.

Dnia 24 listopada 2023 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
W piątek 24 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyszło do naszej zerówki ze swoim małym lub dużym przyjacielem przytulanką.

Dnia 23 listopada 2023 r. • Teatralna przestroga przed ucieczką w świat wirtualny
Teatralna przestroga przed ucieczką w świat wirtualny
W czwartek 23 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I–III wybrały się na spektakl teatralny "Baśniowe granie" do Hali Sportowo-Widowiskowej. Został on wystawiony przez teatr Artenes z Wrocławia. Głównym przesłaniem sztuki było zwrócenie uwagi na negatywne skutki, jakie niesie ze sobą zbyt częste spędzanie czasu z telefonem komórkowym lub tabletem.

Dnia 10 listopada 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 6 listopada do piątku 10 listopada 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosił Kacper Pomostowski.

Dnia 16 listopada 2023 r. • Dzień Postaci z Bajek w zerówce
Dzień Postaci z Bajek w zerówce
Dnia 16 listopada 2023 r. w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Postaci z Bajek. Z dumą prezentowaliśmy bajeczne kostiumy. Z wielką ochotą uczestniczyliśmy w tańcach i zabawach prowadzonych przez p. Ewę Koniuszy. Na naszych twarzach malował się uśmiech, który nie zniknął mimo chwilowego zmęczenia. Dzień Postaci z Bajek pozostawił w nas wiele niesamowitych wrażeń.

Dnia 15 listopada 2023 r. • Wzięliśmy udział w Gminnym Turnieju Układania Puzzli
Wzięliśmy udział w Gminnym Turnieju Układania Puzzli
W środę 15 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego: Franciszek Tecław i Piotr Szczypski, reprezentowały nasz oddział przedszkolny w Gminnym Turnieju Układania Puzzli. Organizatorem konkursu było Gminne Przedszkole nr 3 w Trzciance. Eliminacje składały się z trzech etapów, na podstawie których wyłoniono zwycięzców.

Dnia 14 listopada 2023 r. • Nasza zerówkowiczka zajęła II miejsce w konkursie lalkowym o świętych
Nasza zerówkowiczka zajęła II miejsce w konkursie lalkowym o świętych
Składamy gratulacje dla Klary Ryder z oddziału przedszkolnego, która zajęła II miejsce w V Powiatowym Rodzinnym Konkursie "Świeci na miarę (naszych czasów)". W dniu 14 listopada 2023 r. wręczyliśmy naszej laureatce dyplom i nagrodę książkową. Życzymy dalszych sukcesów!!!

Dnia 10 listopada 2023 r. • Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
W oddziale przedszkolnym drugi tydzień listopada 2023 r. był czasem bogatym w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Codziennie wzbogacaliśmy wiedzę na temat patriotyzmu i naszej Ojczyzny.

Dnia 3 listopada 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 30 października do piątku 3 listopada 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosiła Marta Rapke.

Dnia 27 października 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 23 października do piątku 27 października 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki nosiła Julia Wajner.

Dnia 26 października 2023 r. • Przerywnik muzyczno-ruchowy zerówki – film
YouTube - film
Prezentujemy Przerywnik muzyczno-ruchowy zerówki. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej.

Dnia 25 października 2023 r. • Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — żółto
Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — żółto
W środę 25 października 2023 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy czas kolorowej zdrowej szkoły: dzień żółty. Wówczas nie brakowało atrakcji mających barwę cytryny, jaskrów, żółtka itp. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o owocach i warzywach w kolorze żółtym.

Dnia 23 października 2023 r. • Jubileuszowy Festyn
Jubileuszowy Festyn
W dniu 23 października 2023 r. z okazji 20-lecia naszej szkoły na dziedzińcu przed budynkiem szkoły odbył się Jubileuszowy Festyn dla uczniów. Dzięki inicjatywie Rady Rodziców działającej przy szkole impreza została poprowadzona przez zespół pań "Animacje dla dzieci" z Wyrzyska. Było mnóstwo działań integracyjnych przy rytmicznej muzyce.

Dnia 19 października 2022 r. • Przerywnik muzyczno-ruchowy zerówki – film
YouTube - film
Prezentujemy Przerywnik muzyczno-ruchowy zerówki. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej.

Dnia 20 października 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 16 października do piątku 20 października 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosiła Laura Kułak.

Dnia 19 października 2023 r. • Nagrodzone przedszkolaki na powiatowym przeglądzie recytatorskim
Nagrodzone przedszkolaki na powiatowym przeglądzie recytatorskim
Dnia 19 października 2023 r. w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbył się Powiatowy Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Małe rączki, wielkie słowa", edycja 2023 r. Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki Olgierd Bogrycewicz oraz Piotr Szczypski zostali nagrodzeni dyplomem oraz nagrodą za znakomity występ. Brawa dla najmłodszych za odwagę i talent.

Dnia 18 października 2023 r. • Pouczający spektakl o pastuszku i królu
Pouczający spektakl o pastuszku i królu
W środę 18 października 2023 r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy Teatru Eden. Głównym bohaterem pouczającego spektaklu był pastuszek Dawid, zajmujący się wypasaniem owieczek, oraz król, który na wszystkich się gniewał. Pasący dzięki swej odwadze pomagał zapanować władcy nad jego złym humorem. A w jaki sposób to uczynił?

Dnia 16 października 2023 r. • Zerówkowe prace namalowane słowem na powiatowy konkurs literacko-plastyczny
Zerówkowe prace namalowane słowem na powiatowy konkurs literacko-plastyczny
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 16 października 2023 r. narysowały prace plastyczne do wierszy ulubionych poetów polskich na IX Powiatowy Konkurs Literacko-Plastyczny "Słowem malowane" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance.

Dnia 16 października 2023 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 16 października 2023 r. w zerówce obchodziła je Julia Wajner.

Dnia 13 października 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 9 października do piątku 13 października 2023 r. miano Bohatera Tygodnia nosiła Zuzanna Herzog.

Dnia 12 października 2023 r. • Gwiezdne wojny z udziałem zerówki
Gwiezdne wojny z udziałem zerówki
W dniu 12 października 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego były w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance na ekspozycji zorganizowanej wspólnie z Fan Wars Gwiezdną Wystawą. Wydarzenie jest inspirowane filmem "Gwiezdne wojny" — amerykańską epicką sagą fantastyczną.

Dnia 6 października 2023 r. • Konkursowe recytacje wierszy poetów polskich w zerówce
Konkursowe recytacje wierszy poetów polskich w zerówce
W piątek 6 października 2023 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski pt. "Wiersze poetów polskich". Miał on na celu rozwijanie zdolności wygłaszania utworu literackiego w sposób artystyczny i prezentację umiejętności dzieci. Do pełnienia roli jurora eliminacji poproszono panią dyrektor szkoły katolickiej Dorotę Pawłowską.

Dnia 6 października 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 2 października do piątku 6 października 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki miał Ignacy Łaszkiewicz.

Dnia 6 października 2023 r. • Spotkanie integracyjne zerówki
Spotkanie integracyjne zerówki
W czwartek 6 października 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i ich rodzice oraz wychowawczynie p. Ewa Koniuszy i p. Krystyna Słowińska mieli spotkanie integracyjne pt. "Dzień kreatywnej kropki w Katolickiej Szkole Podstawowej". Jego celem było wzajemne poznanie się i nawiązanie bliższej relacji, a także podkreślenie roli odwagi i zabawy w naszym życiu. Z tej okazji nasze ubrania były wypełnione kolorowymi kropkami.

Dnia 2 października 2023 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 2 października 2023 r. w zerówce obchodziła je Klara Ryder.

Dnia 29 września 2023 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W piątek 29 września 2023 r. Dzień Chłopaka w zerówce obchodziliśmy na działkach ogrodowych "Malwa" w Trzciance. Najpierw dziewczynki z oddziału przedszkolnego złożyły swoim kolegom życzenia i zaśpiewały chłopakom uroczyste "Sto lat" i wręczyły drobne upominki.

Dnia 28 września 2023 r. • Analiza rysunków dzieci w ramach badania Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
Analiza rysunków dzieci w ramach badania Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
W dniu 28 września 2023 r. odbyło się badanie związane z analizą rysunków najmłodszych przez studentów pod nazwą "Graficzna reprezentacja postaci człowieka przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym" realizowane pod kierunkiem prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej z Wydziału Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Projekt obejmuje jednokrotną obserwację przedszkolaków i uczniów klas I–III.

Dnia 28 września 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 25 września do piątku 29 września 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki miała Michalina Ławrynowicz.

Dnia 28 września 2023 r. • Ratownik medyczny w zerówce
Ratownik medyczny w zerówce
W dniu 27 września 2023 r. w naszym oddziale przedszkolnym gościł ratownik medyczny p. Dezyderiusz Łaszkiewicz — prywatnie tata Ignacego z naszej zerówki. Mieliśmy okazję obejrzeć strój specjalistyczny i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Mówiliśmy o tym, w jaki sposób można komuś udzielić wsparcia, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli o tym, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką numeru alarmowego.

Dnia 27 września 2023 r. • Przedstawienie teatralne o niepokonanym olbrzymie
Przedstawienie teatralne o niepokonanym olbrzymie
Dnia 27 września 2023 r. odbyło się przedstawienie pt. "Niepokonany olbrzym" w wykonaniu teatru Eden. Spektakl był dedykowany klasom 0–III. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że dobro zawsze wygrywa ze złem.

Dnia 27 września 2023 r. • Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — pomarańczowo
Kolorowa zdrowa szkoła w zerówce — pomarańczowo
W środę 27 września 2023 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy czas kolorowej zdrowej szkoły — dzień pomarańczowy. W tym dniu nie brakowało atrakcji związanych z akcentowanym kolorem.

Dnia 22 września 2023 r. • Zerówka uczy się zasad ruchu drogowego
Zerówka uczy się zasad ruchu drogowego
Od poniedziałku 18 września do piątku 22 września 2023 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Korzystając z wrześniowej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Obserwowaliśmy ruch uliczny oraz zachowanie pieszych i kierowców.

Dnia 22 września 2023 r. • Bohater Tygodnia zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 18 września do piątku 22 września 2023 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki miała Maja Ćwiek.

Dnia 20 września 2023 r. • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Dzień 20 września 2023 r. był ważny dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą go Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaków. W tym to czasie już od rana panowała u nas wesoła atmosfera.

Dnia 18 września 2023 r. • Zerówkowicze w bibliotece publicznej
Zerówkowicze w bibliotece publicznej
W poniedziałek 18 września 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pierwsze spotkanie czytelnicze zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Tematem naszej niecodziennej lekcji było zapoznanie przedszkolaków z działaniem tej instytucji i zawodem bibliotekarza.

Dnia 18 września 2023 r. • Rocznica sowieckiej agresji na Polskę
Rocznica sowieckiej agresji na Polskę
Dzień 17 września 1939 r. to ważna data dla Polaków. To właśnie wtedy w 1939 r. rozpoczęła się sowiecka agresja na nasz kraj, co wraz ze wcześniejszym atakiem Niemiec doprowadził do II wojny światowej. Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 18 września 2023 r. pamiętały o tym wydarzeniu i zapaliły znicz przy Pomniku Niepodległości, upamiętniając w ten sposób ofiary tej zbrodniczej napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Dnia 15 września 2023 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W piątek 15 września 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kółkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynce Vashti.

Dnia 12 września 2023 r. • Jestem zerówkowiczem
Jestem zerówkowiczem
Jestem zerówkowiczem Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wśród koleżanek i kolegów czuję się wspaniale.

Dnia 12 września 2023 r. • Zerówka opiekuje się Pomnikiem Niepodległości
Zerówka opiekuje się Pomnikiem Niepodległości
We wtorek 12 września 2023 r. jednym z naszych zadań było uporządkowanie Pomnika Niepodległości, znajdującego się nieopodal naszej szkoły. Upamiętnia on wszystkich walczących o wolną, niepodległą Polskę.

Dnia 7 września 2023 r. • Nasze początki w zerówce
Nasze początki w zerówce
Jesteśmy zerówkowiczami, czyli najmłodszą grupą w Katolickiej Szkole Podstawowej. Wiele atrakcji już mieliśmy w dniach 5–7 września 2023 r. Kolorowaliśmy, zabawkami się bawiliśmy, klocki układaliśmy, tańczyliśmy oraz z placu przedszkolnego korzystaliśmy.

Dnia 6 września 2023 r. • Zasady zachowania przedszkolaka
Zasady zachowania przedszkolaka
W dniu 6 września 2023 r., dzieci z oddziału przedszkolnego utrwaliły zasady zachowania przedszkolaka oraz zobowiązały się do przestrzegania reguł i zasad panujących w naszej grupie przedszkolnej.

ROK SZKOLNY 2022/2023
Dnia 22 czerwca 2023 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 22 czerwca 2023 r. w zerówce obchodził je Franciszek Tecław.

Dnia 22 czerwca 2023 r. • Ostatni dzień w oddziale przedszkolnym
Ostatni dzień w oddziale przedszkolnym
Dnia 22 czerwca 2023 r. odbyły się ostatnie zajęcia w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2022/2023. Na niebie świeciło piękne słońce, więc wybraliśmy się do Parku Ryb Słodkowodnych, gdzie spotkaliśmy modele tych zwierząt żyjących w wodzie, oddychających skrzelami, o kończynach w postaci płetw, ale także innych przedstawicieli świata zwierzęcego.

Dnia 21 czerwca 2023 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 21 czerwca 2023 r. w zerówce obchodzili je Maja Ćwiek i Antoni Koch.

Dnia 20 czerwca 2023 r. • Zobaczyliśmy przedstawienie o koronkach i kordonkach
Zobaczyliśmy przedstawienie o koronkach i kordonkach
W dniu 20 czerwca 2023 r. klasy edukacji wczesnoszkolnej były na premierze Teatru "Na trzepaku" Młodzieżowego Domu Kultury. W ostatnim tygodniu przed wakacjami uczniowie naszej szkoły zobaczyli spektakl wyreżyserowany przez Marzenę Felsmann na podstawie dramatu Lilianny Bardijewskiej "Koronki i kordonki".

Dnia 20 czerwca 2023 r. • Zakończenie zajęć w zerówce w roku szkolnym 2022/2023
Zakończenie zajęć w zerówce w roku szkolnym 2022/2023
We wtorek 20 czerwca 2023 r. w auli Katolickiej Szkoły Podstawowej odbyło się uroczyste zakończenie zajęć oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023.W tym wyjątkowym dniu dzieci przedstawiły program artystyczny pt. "To były piękne dni...", w którym pochwaliły się swoimi nowymi umiejętnościami zdobytymi przez ostatnie 10 miesięcy wytężonej nauki.

Dnia 19 czerwca 2023 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 19 czerwca 2023 r. w zerówce obchodziła je Tola Majewska.

Dnia 20 czerwca 2023 r. • Przedwakacyjne spotkanie klas 0–III z policjantką
Przedwakacyjne spotkanie klas 0–III z policjantką
We wtorek 20 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci z klas 0–III z panią policjant st. sierż. Agatą Derezinską. Przypomnieliśmy sobie, jakie są zasady bezpieczeństwa związane z aktywnym spędzaniem wolnego czasu podczas wakacji.

Dnia 19 czerwca 2023 r. • Zerówka na lodach
Zerówka na lodach
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Kiedy jest ciepło, trzeba się schłodzić. W poniedziałek 19 czerwca 2023 r. oddział przedszkolny wybrał się na lody. Było smacznie.

Dnia 16 czerwca 2023 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 16 czerwca 2023 r. w zerówce obchodzili je Marie Ann Kasińska oraz Józef Dąbrowski.

Dnia 19 czerwca 2023 r. • Spotkanie autorskie z pisarką panią Karoliną Kubilus
Spotkanie autorskie z pisarką panią Karoliną Kubilus
Dnia 19 czerwca 2023 r. w auli szkolnej odbyło się niezwykle pasjonujące spotkanie autorskie dla klas 0–III, a gościem była pani pisarka z Trzcianki Karolina Kubilus, dyrektor zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Łomnicy. Pani Karolina została przywitana przez panią dyrektor szkoły Dorotę Pawłowską. Opowiedziała nam wiele o sobie, początkach swojej kariery pisarskiej, dorobku literackim, procesie tworzenia utworów. Podjęła ważny temat dotyczący psiaków w schroniskach i ich losów, bazując na swojej książce dla najmłodszych "Miki klapnięte uszko", której też fragmenty nam czytała.

Dnia 15 czerwca 2023 r. • Zerówka na spektaklu w Pile
Zerówka na spektaklu w Pile
W czwartek 15 czerwca 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Regionalnego Centrum Kultury w Pile "Fabryka Emocji", gdzie obejrzały spektakl "Księga dżungli". Podczas pokazu teatralnego poznaliśmy historię Mowgliego, małego chłopca przygarniętego i wychowanego przez wilczą rodzinę. To było dla nas niesamowite wydarzenie.

Dnia 14 czerwca 2023 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 14 czerwca 2023 r. w zerówce obchodził je Antoni Bednarek.

Dnia 4 czerwca 2023 r. • Nasza zerówkowiczka na wojewódzkim festiwalu piosenki przedszkolnej
Nasza zerówkowiczka na wojewódzkim festiwalu piosenki przedszkolnej
W niedzielę 4 czerwca 2023 r. odbył się XXVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków "Czerwonak 2023". Dowiedzieliśmy się, że Lena Śliwińska z utworem "Kle, kle, boćku" niestety nie została laureatką konkursu, ale cieszymy się, że naszej reprezentantce oddziału przedszkolnego po raz pierwszy udało się reprezentować naszą zerówkę w finale na szczeblu województwa wielkopolskiego i że potrafi pięknie śpiewać.

Dnia 4 czerwca 2023 r. • Zerówkowicze na zawodach wędkarskich
Zerówkowicze na zawodach wędkarskich
W niedzielę 4 czerwca 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w Otwartych Spławikowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Trzcianki Krzysztofa W. Jaworskiego z okazji Dnia Dziecka nad jeziorem Bąblino zlokalizowanym przy trasie z Trzcianki w kierunku Piły niedaleko stacji kolejowej Biała. Olgierd Bogrycewicz i Julian Ryder nie otrzymali nagrody, ale cieszymy się, że nasi zerówkowi reprezentanci brali udział w zawodach i potrafią łowić ryby.

Dnia 1 czerwca 2023 r. • Zerówka w pizzerii z okazji Dnia Dziecka
Zerówka w pizzerii z okazji Dnia Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka w oddziale przedszkolnym w dniu 1 czerwca 2023 r. spotkała dzieci niezwykła niespodzianka. Panie wychowawczynie Ewa Koniuszy i Krystyna Słowińska zabrały nas na wycieczkę do pobliskiej pizzerii "Mexicana". Mieliśmy nie tylko możliwość degustacji kawałków pysznego ciasta z dodatkami, ale również przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w lokalu gastronomicznym, a także przy stole podczas posiłku.

Relacje z wydarzeń w poprzednich latach znajdziecie w Archiwum

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com