INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   GIMNAZJUM   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2016-17-020-1/3
Bal wszystkich świętych, czyli...
... spotkanie w radosnym nastroju i świadomości tego, że każdy z nas
powołany jest do świętości.

28 października 2016 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Krzysztof Felsmann
Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości i tylko święci mogą odnowić ludzkość.
(św. Jan Paweł II, z Orędzia na XX Światowe Dni Młodzieży)
Bal wszystkich świętych
Chrześcijaństwo opiera się na widzeniu życia i śmierci w perspektywie radosnej wieczności. Każdy z ludzi doświadcza ważnej chwili swojego doświadczenia bycia na ziemi — jest nim intymne przeżycie umierania, które — jak wyznajemy i jak naucza Kościół — staje się bramą do życia w radości Pańskiej. Ufamy w nieśmiertelność duszy ludzkiej. Z wielkim uznaniem spoglądamy na tajemnicę Zmartwychwstania Jezusa, dzięki czemu nasza wiara — jak zaznaczamy — nie jest daremna.
W przededniu uroczystości związanych z przeżywaniem dnia 1 listopada w naszej szkole w klasach 0–III i IV–VI po raz drugi bawiono się na balu wszystkich świętych. W auli szkolnej maszerowały, przebiegały, spacerowały, tańczyły, a także czasami odpoczywały zastępy niezliczonych osób, które pokazały nam, jak pięknie jest żyć najważniejszymi wartościami oraz jak wspaniale karmić się Miłością i obdarzać ją innych. Chcąc uradować się obcowaniem świętych, uczniowie barwnie się poprzebierali, by w ten sposób przywołać niezliczone rzesze kanonizowanych i beatyfikowanych w historii Kościoła. Dzieci oprócz kostiumów i atrybutów przedstawianych postaci przygotowały też ustną prezentację przywoływanego przez siebie świętego w celu przybliżenia wszystkim zebranym najważniejszych faktów z jego biografii naznaczonej cudownością Pańską. Jak się okazało, różnorodność odpowiedzi na Bożą miłość jest niesłychanie wiele, dlatego też w dniu 28 października 2016 r. nasza aula szkolna zapełniła się tłumem świętych Bożych.
Zorganizowany przez nas bal tuż przed Wszystkimi Świętymi i Dniem Zadusznym zasadzał się na radosnym nastroju i świadomości tego, że każdy z nas powołany jest do świętości i radości życia wiecznego u boku Syna Bożego.


KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com