INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   GIMNAZJUM   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2016-17-041-1/1
Mikołaj z „Wyobraźnią Miłosierdzia” obdarował dzieci, czyli...
... wreszcie nastąpiło długo oczekiwane przez dzieci spotkanie mikołajkowe.

6 grudnia 2016 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Krzysztof Felsmann
Dobry, święty Mikołaju
Wszystkie dzieci Cię kochają.
Usiądź sobie między nami.
Obdarz dzieci prezentami.
(NN)
Mikołaj z „Wyobraźnią Miłosierdzia” obdarował dzieci
We wtorek, 6 grudnia, w domu parafialnym przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela pojawił się długo oczekiwany Mikołaj z „Wyobraźnią Miłosierdzia”. By nie czuł się on osamotniony w zdobywaniu upragnionych zasobów dla najmłodszych, potrzebował on specjalnych pomocników. Taką rolę pośredniczącą spełniła w tym zakresie Fundacja „Wyobraźnia Miłosierdzia” działająca przy Zespole Szkół Katolickich.
Fundacja zorganizowała okolicznościową choinkę w kościele parafialnym oraz poprosiła cztery gminne przedszkola o wsparcie w organizacji paczek mikołajkowych. Na tyłach świątyni od połowy listopada wystawione było drzewko z bombkami zawierającymi zapisane pragnienia dzieci. Liczyliśmy na wspaniałomyślność i otwartość serca parafian. Bardzo wielu zdecydowało się pomóc najmłodszym. Przygotowane prezenty były przynoszone do kancelarii parafialnej na początku grudnia.
Wreszcie nastąpiło mile odbierane przez dzieci popołudniowe spotkanie mikołajkowe. Jak tradycja nakazuje, odbyło się ono w dniu 6 grudnia. Mikołaj z „Wyobraźnią Miłosierdzia” mimo trudno przejezdnych podniebnych tras w tym okresie okołoświątecznym dotarł do nas na czas. Cieszymy się, że zorganizowane podarki przyniosły dużo radości naszym pociechom.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com