INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   GIMNAZJUM   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2015-16-175-1/3
Uroczystość zakończenia zajęć szkolnych 2015/2016, czyli...
... trzeba przyznać, że te 10 miesięcy intensywnej nauki minęły błyskawicznie!

24 czerwca 2016 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann)
tekst: Krzysztof Felsmann
W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem [...].
Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości.
(2 Tm 4,7-8)
Jeszcze niedawno był wrzesień 2016 r. i słychać było brzmienie pierwszego dzwonka oznaczającego rozpoczęcie lekcji. Trzeba przyznać, że te 10 miesięcy intensywnej nauki minęły błyskawicznie, choć pewnie niektórym z nas ten czas się pewnie dłużył.
Właśnie dotrwaliśmy dzielnie do piątku 24 czerwca 2016 r. — dnia uroczystości zakończenia zajęć szkolnych w roku szkolnym 2015/2016. Wszyscy zwarci i gotowi przybyliśmy na godz. 10.00 do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela. Tu odbyła się msza święta podsumowująca nasze całoroczne działania dydaktyczno-wychowawcze. Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Wawrzyniec Skraba MS, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę. Będąc przy ołtarzu, uczestniczył w niej również prefekt szkoły ks. Piotr Stangricki MS, którego żegnaliśmy, dziękując za jego czteroletnią pomoc i wszelkie dobro uczynione na rzecz funkcjonowania Zespołu Szkół Katolickich. Od nowego roku szkolnego decyzją prowincjała Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej z La Salette będziemy mieć wyznaczonego nowego naczelnego katechetę szkolnego.
W trakcie kazania ks. Piotr Stangricki MS odwoływał się do pielęgnowania w sobie obrazu Bożego. W tym celu porównał bohomazy zrobione na prędce do dzieła malarskiego pieczołowicie wykonanego przez artystę. Różnica jest znacząca. Podobnie Bóg pragnie w nas utrwalić najpiękniejszy z możliwych obraz naszej godności i dyspozycyjności wobec Niego. Innymi słowy — chce za wszelką cenę nas zbawić. Dobrze by było, byśmy pamiętali o tym, gdziekolwiek będziemy na drogach naszego życia, a także w czasie wakacji.
Po Eucharystii przyszedł czas na wręczenie świadectw szkolnych, wyróżnień, dyplomów, przyznania tytułów „Przyjaciela Szkoły”. Były okolicznościowe przemowy dyrektor szkoły Bożeny Wargin, prefekta szkoły ks. Piotra Stangrickiego MS, burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego i przedstawicieli Rady Rodziców.
Wchodzące do kościoła upalne powietrze niejako oznajmiało, że już pora na zrzucenie mundurków szkolnych i schowanie teczek, ponieważ wakacje domagają się swoich praw. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie, ich rodzice i nauczyciele udali się do szkoły, by tam osobiście pożegnać się i życzyć sobie udanego wypoczynku.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com